“СтопКор” зафіксував факт вивезення піску на скандальній точці на Видубичах у Києві

Під час громадського моніторингу точками незаконного видобутку у Києві активісти "Стоп корупції" помітили вантажівку на території скандального об'єкта на Видубичах по вулиці Промисловій, 4. Представники проекту викликали на місце поліцію та зафіксували факт протиправних дій. У заяві активісти повідомили про свої підозри, що пісок можуть вивозити нелегально, фактично красти, оскільки робота на точці зупинена, а щодо діяльності фірм-орендарів тривають суди. 

Нагадаємо, незаконна точка видобутку піску у Києві на Промисловій, 4 працювала попри відсутність спеціальних дозволів від Держгеонадр на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпра. Про це у вересні у ході громадського моніторингу дізнались представники ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль". Активісти разом із водною поліцією зафіксували воду у системі гідронамиву.

Громадські активісти звертались до Голосіївської та Дарницької прокуратури міста Києва та в ВП ГУ НП Голосієва.

Зазначимо, що наприкінці літа цього року об'єднаній команді представників ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" вдалось запобігти черговій спробі піщаних нелегалів з Промислової, 4 відновити роботу та вивезти видобутий пісок з точки. Тоді браконьєри запросили на підмогу активістів ГО "Майдан". Також на місці подій були помічені представники скандального ВГО "Бюро з питань захисту екології та здоров'я". Очільника організації Михайла Бурду два місяці тому затримали за вимагання хабара з підприємця.

Команда ГО "Стоп корупції" спільно з представниками ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" у ході тривалих протестів вимагали ліквідації точки та арешту техніки та видобутого піску.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За даними громадських активістів,

за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

Коментарі