“СтопКор” зафіксував факт вивезення піску на скандальній точці на Видубичах у Києві

Під час громадського моніторингу точками незаконного видобутку у Києві активісти "Стоп корупції" помітили вантажівку на території скандального об'єкта на Видубичах по вулиці Промисловій, 4. Представники проекту викликали на місце поліцію та зафіксували факт протиправних дій. У заяві активісти повідомили про свої підозри, що пісок можуть вивозити нелегально, фактично красти, оскільки робота на точці зупинена, а щодо діяльності фірм-орендарів тривають суди. 

Нагадаємо, незаконна точка видобутку піску у Києві на Промисловій, 4 працювала попри відсутність спеціальних дозволів від Держгеонадр на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпра. Про це у вересні у ході громадського моніторингу дізнались представники ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль". Активісти разом із водною поліцією зафіксували воду у системі гідронамиву.

Громадські активісти звертались до Голосіївської та Дарницької прокуратури міста Києва та в ВП ГУ НП Голосієва.

Зазначимо, що наприкінці літа цього року об'єднаній команді представників ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" вдалось запобігти черговій спробі піщаних нелегалів з Промислової, 4 відновити роботу та вивезти видобутий пісок з точки. Тоді браконьєри запросили на підмогу активістів ГО "Майдан". Також на місці подій були помічені представники скандального ВГО "Бюро з питань захисту екології та здоров'я". Очільника організації Михайла Бурду два місяці тому затримали за вимагання хабара з підприємця.

Команда ГО "Стоп корупції" спільно з представниками ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" у ході тривалих протестів вимагали ліквідації точки та арешту техніки та видобутого піску.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За даними громадських активістів,

за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

Інші новини

Коментарі