Активісти "Стоп корупції" зафіксували бульдозер на закритій точці з видобутку піску на Жуковому острові у Києва. Наразі представники проекту перевіряють імовірність відновлення нелегальної діяльності піщаними браконьєрами.

Нагадаємо, раніше активісти проекту домоглись арешту спецтехніки, якою орудували зловмисники для видобутку та намиву піску на території заповідника Жуків острів.

Додамо, що на території незаконно проводилась господарська діяльність щодо навантаження, вивезення та продажу піску. При цьому, було незаконно порушено ландшафт територій заповідника (вирівнювання рельєфу, риття ям і т.п.), незаконно знищено велику кількість зелених насаджень.

Цим самим грубо порушено природоохоронне законодавство України та саму концепцію влаштування заказників із суворим заповідним режимом, який декларує Закон України "Про природно-заповідний фонд України", зокрема, "збереження і відтворення природних комплексів", куди включаються: флора, фауна, природний ландшафт, зелені насадження (дерева, чагарники і т.п.) в їх первозданному вигляді, розповіли у юридичному відділі проекту.

Крім цього, за даними юристів, у результаті варварського видобутку піску з дна Дніпра та його незаконного складування у заповідному фонді, нанесена значна шкода екології. Зокрема, площа півострова скоротились з 30 до 12 гектарів, вирубано багато дерев, припинився нерест риби, який був в акваторії Дніпра у цих місцях.

 

Коментарі