“СтопКор” взявся за незаконну мийку на столичному Подолі

До громадської приймальні проекту "Стоп корупції" звернулися члени садівничого товариства "Верстатозавод" через функціонування на їхній території незаконного автомийного комплексу. Мийка відкритого типу розрахована на шістнадцять автівок. Комплекс розміщений у Подільському районі міста Києва. 

Подробиці справи активісти проекту дізнались у ході спілкування з ініціативною групою місцевих жителів.

"Слід зазначити, що дана автомийка функціонує без необхідних документів, дозволів та узгоджень.

Робота такого незаконного комплексу завдає шкоди екології через відсутність належного очисного обладнання та в цілому порушує вимоги природоохоронного законодавства", – розповіли активісти "Стоп корупції".

У планах команди проекту перевірити усі факти щодо протиправної діяльності автомийного комплексу та найближчим часом виїхати за адресою розміщення мийки.

Нагадаємо, на початку жовтня активісти "Стоп корупції" почали громадський моніторинг автомийних комплексів у столиці. Організувати своєрідний рейд представники проекту вирішили після вражаючих даних від екологів про забруднення Дніпра сульфатами. Ця речовина потрапляє у головну річку країни разом із побутовою хімією та мийними засобами, які у тому числі в свої роботі використовують автомийки Києва.

"Ми почали нашу перевірку з автомийного комплексу неподалік від метро Політехнічний інститут. Керівник мийки переконував нас у тому, що у нього встановлена система фільтрації та очищення. Є вигрібна яма. Продемонстрував всю систему очищення. Зазначив, що начебто труба поруч із комплексом, по якій зливають нечистоти, їм не належить", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Наразі заклад перевіряють представники екологічної інспекції.

Додамо, що за даними експертів, нелегальні автомийки забруднюють водойми у Києві фосфатами. Елемент потрапляє з хімією, яку застосовують мийники, у питну воду. Про це у ході семінару, у якому взяли участь активісти "Стоп корупції", повідомив голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков.

"Очисні споруди старого зразка, які в нас функціонують дотепер, не розпізнають фосфати, які потрапляють до питної води разом з іншою хімією, наприклад, з автомийок! Олександр підняв кричущу проблему великих міст, про яку мало хто замислюється: автомийки! Виявляється, їхні стоки отруюють водойми столиці та потрапляють до наших квартир! Є ідея розпочати наступ на нелегальні автомийки столиці", – зазначали раніше стопкорівці.

Коментарі