“СтопКор” взяв участь в обговоренні перспектив розвитку та реформування критичної інфраструктури України

Представники ГО «Стоп корупції» взяли участь у круглому столі на тему перспектив розвитку та реформування дорожньої галузі як однієї зі складових критичної інфраструктури країни. За даними Кабміну, 95% доріг потребують капітального ремонту. А торік українські дороги визнали найнебезпечнішими в Європі. Аби покращити стан доріг, зменшити кількість ДТП та побудувати конструктивний діалог між представниками всіх гілок влади та громадськістю, Державне агентство автомобільних доріг України ініціювало проведення круглого столу. 

На заході, який організували в Державному агентстві автомобільних доріг, зібрались керівники міністерств, представники Служби безпеки України, голови обласних державних організацій, народні депутати України, представники підрядних дорожніх підприємств та громадських організацій.

«Основне завдання, яке я поставив перед собою та перед начальниками служб доріг в областях – проводити на основі важливого принципу усі роботи, які розпочаті, паралельно розпочинаємо завершення роками незавершених проектів, як незавершений, наприклад, з 2007 року міст через Хаджибейський лиман в Одеській області. Мусимо показати, що держава розумно й економно витрачає бюджетні кошти», – зазначив виконувач обов’язків голови Укравтодору Славомір Новак.

Цьогоріч виділили рекордні кошти на відновлення автодоріг. Понад 45 млрд гривень виділили з державного бюджету на видатки дорожньої інфраструктури, а це на 12 млрд більше, аніж в минулому році.

«Ми хотіли назвати певний рік, 19-ий чи 20-ий, роком мостів в Україні. Насправді ситуація дуже критична і мені дуже прикро констатувати, що за 25 років ми збудували через Дніпро лише 1 міст, коли наш північний сусід-ворог за 3 роки збудував міст через морську протоку. Китай за 8 років збудував 55 км між Макао і Гонконгом. Ці мости мають зшити країну асфальтними нитками», – зазначив заступник міністра інфраструктури України.

«Сьогоднішній захід є дуже важливим для формування єдиної суспільної позиції до протидії викликам, перед якими постала наша країна. Успішна реалізація заходів з відновлення вітчизняної дорожньої інфраструктури потребує концентрації спільних зусиль органів безпеки, міністерств та відомств, приватних структур, та громадських організацій, спрямованих на розбудову систем, які дозволяють забезпечити захист критичної інфраструктури в автодорожній галузі», – зазначив заступник начальника Головного управління контррозвідувального захисту економіки держави Андрій Негляд.

Представники громадських організацій наголосили, що використання бюджетних коштів та безпосередньо їх реалізація повинні бути прозорими для громадськості.

«Україна і погані дорогі – це вже стали слова-синоніми. Щойно виїжджаєш за межі країни – одразу відчуваєш, наскільки дороги стали кращі. Ми, як громадський сектор, повинні мати доступ до цієї інформації і мати можливість верифікувати, наскільки вона правдива, наскільки вона повноцінна, ця інформація, і тоді в нас буде ефективне використання цих коштів. Власне, ми готові брати в цьому участь і заохочуємо всі інші ГО сприяти цьому процесу», – зазначив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Коментарі