“СтопКор” взяв участь у засіданні Національної екологічної ради України, де обговорювали питання забруднення річки Ірпінь на Київщині

Активісти "Стоп корупції" взяли участь у засіданні Національної екологічної ради України. Одним з питань на порядку денному було забруднення річки Ірпінь на Київщині. Подробиці повідомили журналісти проекту.

"Голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков у ході дискусії повідомив, що річку Ірпінь в однойменному місті на Київщині навмисно засипають сміттям, щоб на її місці розгорнути будівництво. На думку експерта, Ірпінська міська рада не може розпоряджатися цією ділянкою у заплаві річки, оскільки цей наділ не відноситься до території міста. Під час засідання було ухвалено рішення про внесення законопроекту про відповідальність за забруднення водойм, за незаконне заволодіння територіями у заплаві річок та незаконну забудову таких ділянок.

Окрім того, учасники заходу планують звернутись з цього приводу до членів комітету з питань економічної політики з пропозицією провести депутатські слухання щодо забруднення річок в України та річки Ірпінь зокрема. Також планують направити звернення у Камбін та службу геодезії. До того ж підготують окремий лист до МВС та прокуратури, щоб правоохоронці взяли під особистий контроль розслідування кримінального провадження у цій справі", – розповіла журналістка "СтопКору" Альона Логінова.

Нагадаємо, напередодні Ірпінська міська рада під час свого засідання ухвалила рішення про зміну цільового призначення заплави річки Ірпінь.

Подробиці сесії та про подальші плани місцевих депутатів на цю територію повідомила журналістка "СтопКору" Анастасія Глуцька.

"Після зміни цільового призначення заплави річки Ірпінь, на цій території можуть розгорнути будівництво, наприклад, житлового комплексу. Такі підозри пролунали від групи ірпінських політиків. В опозиції заявили, що планують оскаржувати це рішення.

Політичні опоненти зазначають, що зміна цільового призначення відбувалась у рамках закону та відповідно до Генерального плану міста. І не розуміють закидів і звинувачень у протиправних діях.

Ми також дізнались про позицію ірпінської громади, ті люди, з якими нам вдалось поспілкуватись, виступили із гострою критикою такого рішення. Раніше із критикою ідею про будівництво у заплаві річки Ірпінь виступив і голова Асоціації рибалок України. На думку Олександра Чистякова, забудова вб'є річку", – розповіла журналістка "СтопКору" Анастасія Глуцька.

Коментарі