“СтопКор” взяв участь у засіданні комітету ВР щодо ситуації навколо незаконної споруди поруч із Музеєм Історії України

Активісти «Стоп корупції» взяли участь у засіданні підкомітету ВР із взаємодії з громадянським суспільством: «Незаконні споруди на території Національного Музею Історії України: шляхи порятунку історичної спадщини». У заході взяли участь народні депутати, представники прокуратури та Нацполіції й урядники з Мінкульту. Подробиці розповів голова правозахисного блоку «Стоп корупції» Ігор Бондарчук. 

«Територія, на якій незаконно побудована каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурні шари Києва, є пам'яткою історії національного та місцевого значень. Ця територія належить громаді Києва і «була передана в постійне користування Національному Музею Історії для висвітлення минувшини України та збереження цих пам'яток без зміни цільового призначення. Кияни уже зібрали необхідну кількість голосів під петицією про знесення споруди Української православної церкви Московського патріархату біля Десятинної церкви. Далі слово за столичною владою, яка має відреагувати протягом 90 днів.

Присутні на засіданні представники прокуратури та поліції, за нашими спостереженнями, демонструють у цьому питанні бездіяльність. Також у засіданні взяла участь одіозна заступниця міністра культури Тамара Мазур, яку пов'язують із низкою скандальних будівництв у місті і яка, фактично, стала «хрещеною мамою» незаконних об'єктів в історичній частині Києва», – зазначили активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйона гривень для Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, які підозрюються у спробі підпалити незаконну забудову УПЦ Московського патріархату поблизу фундаменту Десятинної церкви.

Коментарі