«СтопКор» вручив туалетний папір очільнику Гатного, який перетворює село на каналізаційний відстійник

Команда «Стоп корупції» на прохання місцевих жителів завітала до сільського голови Гатного Броніслава Корицького. Місцеві бідкаються, через високий рівень ґрунтових вод село постійно підтоплюється. Дренажна система на ладан дихає, а каналізаційні стоки новобудов, які за документами зареєстровані як приватні будівлі, потрапляють до ґрунтових вод та до водойм і псують воду у колодязях.

Люди побоюються, що за кілька років їхні будинки опиняться по коліно у воді. Окрім того, стоки забруднюють тутешню річку Сіверка, що впадає у Дніпро.

«Жителі Гатного переконані, що сільській владі начхати на майбутнє села. Люди вже у відчаї, а керівництво населеного пункту, яке б мало опікуватися збереженням дренажної системи і вирішенням питання з якісною каналізацією, лише набиває кишені. Отже, ми маємо показати корупціонерам, що їм не вдасться безкарно зруйнувати село», – коментує ситуацію правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин.

Натомість, як вдалося з'ясувати команді проекту, сільську владу каналізаційне лихо не обходить, керманичі тим часом роздають землі під забудову прямісінько по меліоративному каналі. Місцеві активісти викрили, що 340-380 гектарів землі водного фонду вже роздерибанили. За їхніми даними, новими власниками безплатних земельних наділів стали судді та прокурори. А от на яких підставах ці люди дістали наділи з водного фонду задарма, сільський голова не зміг пояснити.

«Люди подали заяви на отримання земельних ділянок – сільська рада їх розглянула та задовольнила. Звичайно, безкоштовно», - переконує сільський голова Гатного Броніслав Корицький.

За своє "дбайливе" ставлення до проблем громади Корицький дістав від активістів «Стоп корупції» символічний подарунок - вісім рулонів туалетного паперу із фірмовою стрічкою проекту. На додачу журналісти і правозахисники побажали голові пам'ятати, що зроблять все можливе, щоб кожен корупціонер, причетний до руйнації екосистеми Гатного, за нехлюйство може поплатитися посадою і дістати відповідне покарання за законом.

1 2 3 4 5 6

Коментарі