“СтопКор” виступив проти закритих досьє кандидатів до Верховного суду

Активісти "Стоп корупції" підтримали акцію проти закриття особистих даних кандидатів до Верховного суду. "Марш невідомих" провели під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів у Києві.

Позицію представників проекту у соцмережі повідомив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"Мета очевидна – хочуть протягнути потрібних та одіозних. У відповідь на наші заклики ми почули лише відмовки. Мовляв, даних немає у відкритому доступі, бо нікому оцифровувати документи й викреслювати звідти персональні дані... це ж важка праця. При заплаті членів ВККС у понад 200 тисяч гривень. Ми запропонували свої послуги та висловили готовність зробити цю нескладну роботу безкоштовно. У відповідь почули: ви що, там же особиста інформація, ви ж отримаєте доступ до цих даних. А ще кошти у бюджеті на розробку автоматизованої системи не закладені... нічого, будемо боротись", – написав координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала на своєму Фейсбуці.

У рамках акції активісти розклали порожні папки-досьє з надписами "цілком таємно" та "не ваша справа".

У Центрі протидії корупції зазначили, що за законом досьє кандидата на посаду судді має бути відкритим для загального доступу на офіційному веб-сайті Вищої кваліфікаційної комісії. Утім, як зазначили в організації, напередодні співбесід з кандидатами комісія не опублікувала жодного досьє.

На думку учасників акції, приховування цих даних ставить під сумнів добросовісність членів комісії.

Додамо, що наразі триває конкурс на зайняття 120 посад у 4 касаційних судах у складі Верховного Суду.

Судді Верховного суду, які фактично будуть стояти на вершині всієї судової системи країни, матимуть посадовий оклад в 75 мінімальних зарплат.

Коментарі