“СтопКор” викрив схему ввезення через Чернівецьку митницю одним громадянином одразу 50 автівок без сплати податків

Активісти з чернівецького осередку "Стоп корупції" викрили схему, за якою один громадянин провіз на територію України через Чернівецьку митницю 50 автівок. При цьому чоловік ухилився від проходження митних процедур та сплати податків на загальну суму у 7,5 мільйонів гривень. За даними активістів, усі махінації відбуваються з відома керівника Чернівецької митниці Салогора. Факти порушень на кордоні оприлюднили стопкорівці з Буковини.

​"На всю Україну відома проблема ввезення машин на іноземних номерах. Податки за них не сплачуються, обліку жодного не ведеться, а аварійність на дорогах зростає з кожним днем. Можна безумовно кивати на прогалини у законодавстві, але поки наш законодавець прокинеться після літніх канікул на пляжах Мальдів та Гоа, ситуація набере катастрофічних масштабів.

Так ось, закони законами, але якось не вкладається в рамки розуміння та здорового глузду один кричущий факт. Як один, сам-самісінький громадянин С. ввіз в Україну 50(!!!) легкових машин через пункти пропуску Чернівецької митниці, не сплативши при цьому жодної копійки податків? Де ж був, куди дивився митний "генерал" Салагор М.М., де були його браві митники, в який бік кордону дивились вони? А скільки ще можливо є таких громадян "С"?
​Якщо взяти приблизну суму розмитнення одного легкового автомобіля в 5 тисяч євро, а це не найбільша сума розмитнення, то виходить, що через невиконання своїх службових обов’язків, завдячуючи злочинній халатності начальника Чернівецької митниці Салагора М.М., до бюджету країни не поступило щонайменше 250 000 євро, що на наші рідні гривні складає 7 560 000 грн.

​Дізнавшись про цю ситуацію, керівництво фіскальної служби вирішило нарешті, провести перевірку, як це сталось та хто винен. Зі столиці відряджена до Чернівецької митниці комісія для перевірки цих фактів. Крім не надходження до бюджету круглої суми податків, держава повинна ще витратитись з бюджету на забезпечення та утримання у відрядженні членів комісії. Звісно, це значно менша сума виявлених збитків, але ж цього всього можна було б уникнути, якби Салагор М.М. не воював з румуномовним населенням, а з відповідальністю відносився до виконання своїх обов’язків, та контролював своїх підлеглих.

​Нам відомо, що приблизно подібна ситуація була виявлена на Львівській митниці. І там за результатами перевірок керівництво митниці відсторонено від виконання обов’язків, проти них порушено кримінальне провадження.
​Цікаво буде дізнатись про результати перевірки на Чернівецькій митниці. Зроблять когось цапом-відбувайлом чи перевірка буде проведена фахово та об’єктивно, з відповідними висновками та прийнятими рішеннями.

​Залишаємо за собою право запитати у фіскальній службі України копію акту даної перевірки для оприлюднення в пресі", – розкрили карти зловмисників на українській митниці активісти чернівецького осередку "Стоп корупції".

Коментарі