“СтопКор” викрив на Полтавщині корупцію та кумівство у навчально-виховному комплексі

У селищі Семенівка Полтавської області колишнього диктора місцевого навчально-виховного комплексу №1 ім. М. М. Хорунжого Людмилу Вітер підозрюють у невмотивованому піднятті цін на харчування та зволіканні із ремонтом школи, нинішню очільницю закладу – у застосування фізичної сили до вихованців. Про це стало відомого активістам місцевого осередку проекту.

Стопкорівці розкрили деталі справи.

"Ця історія почалася ще в січні 2017-го року в невеличкому селищі Семенівка Полтавської області. Директор Семенівського навчально-виховного комплексу №1 ім. М. М. Хорунжого, Вітер Людмила без підстав підняла ціну на харчування, три роки поспіль отримувала державні кошти на ремонт покрівлі, а дах школи як тік, так і тече донині. 241 старий чавунний радіатор був зданий на брухт, скло зі старих вікон просто розчинилося в повітрі (списали)… І це лише вершина айсбергу. В результаті члени педколективу звернулися в прокуратуру із заявою про підозру в корупційних діяннях та заволодінні шкільним майном. Директор, дізнавшись, що в прокуратурі заведена справа, швиденько звільнилася.

Після звільнення Вітер відбувся конкурсний відбір (за формою конкурс, а по суті – призначення) на посаду нового директора, участь в якому брали три кандидати: Лопата І. І. (чоловік начальника відділу освіти), Дунай О. М.(психолог районного відділу освіти) та Голодний В. П. (кандидат від колективу НВК). Як не дивно, переможцем конкурсу стала Олена Дунай. Ця перемога не мала б викликати жодних підозр ні в членів педколективу, ні в батьків учнів. Однак усе ж таки є речі, які ставлять під сумнів всю чесність конкурсного відбору.

Начальник відділу освіти Людмила Лопата залишила за собою контроль за виконанням наказу про проведення конкурсу, крім того, була головою атестаційної комісії у той час, коли її чоловік брав участь у конкурсі. І взагалі порушила зразу кілька статей Закону про корупцію. Також цікаво, що до членів комісії входили 7 з 10 підлеглих начальника відділу освіти. Зауважимо і те, що комісія не врахувала той факт, що переможниця конкурсу вдарила учня цієї ж школи, працюючи районним психологом. А це уже говорить про її нездатність, як психолога, тримати себе в руках.

Районна влада, як і її юристи, не побачили ні в діях Лопати Л. В., ні в діях комісії ніяких порушень, хоча їх постійно про порушення інформували.

(https://www.youtube.com/watch?v=iVhaKgkakNg).

Далі – гірше. Всіх "неугодних" вчителів (тих, хто підписався під листом у прокуратуру) починають притискати "к ногтю". То з класного керівництва звільняють, то педнавантаження безпідставно зменшують, то просто залякують буремними наслідками. І в результаті, колишній директор Вітер повертається на педагогічну роботу у свій же НВК. Правда, для цього довелося тиском перевести молоду вчительку, матір малої дитини, з класоводства 2-го класу на групу продовженого дня. І не допомогли ні прохання батьків класу, які зібралися на розмову з начальником відділу освіти Лопатою, ні сльози молодої вчительки. Як сказала Лопата: "керувати школою буде відділ освіти й директор, а не батьки". Тож, якщо у вас є діти, то можете бути впевнені, що в районах з таким керівництвом і ви, батьки, і діти ваші – безправні (я вже мовчу про вчителів)", – розповіли подробиці активісти "Стоп корупції".

Питання про прозорість конкурсу на місце директора навчального закладу та незалежність нової директорки від рішень і бажань колишнього керівництва активісти залишають на розсуд громади.

 

Коментарі