“СтопКор” викрив чергове незаконне будівництво у Підгірцях на Київщині

Активісти "Стоп корупції" в рамках проекту "За законні забудови" викрили нелегальне будівництво багатоквартирного житлового комплексу у Підгірцях на Київщині. На під'їзді до об'єкта встановлений контрольно-пропускний пункт, на територію сторонніх не пропускають. Подробиці повідомили активісти "Стоп корупції".

"На під'їзді до будівництва встановлений контрольно-пропускний пункт, на територію не пускають. Викликали поліцію. Написали заяву та разом із поліцією проїхали до самої незаконної забудови. На об'єкті встановлений паркан, та на територію впустили лише співробітників поліції. Ми з'ясували, на якій підставі забудовник перекрив проїзд на територію загального користування.

Поспілкувалися з СОГ с приводу незаконного будівництва та невиконання припису ДАБІ. Забудовник надав пояснення, що з 10.08 будівельні роботи не проводяться, а контрольно-пропускний пункт встановлений для запобігання завезення сміття на територію. Поліція зобов'язала забудовника надати дозвільні документи та забезпечити вільний прохід/проїзд через пропускний пункт", – розповіли деталі перевірки активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, напередодні активісти проекту у селі Підгірці Обухівського району Київської області викрили забудовника ТОВ "Естет Прайм Буд", який виконував будівельні роботи без отримання належного дозволу. У ДАБІ "СтопКору" цю інформацію підтвердили.

"У Державній архітектурно-будівельній інспекції Київській області нам повідомили, що в Підгірцях здійснюється незаконна забудова. У відомстві уточнили, що будівництво багатоквартирного житлового комплексу з будинками садибної забудови та соціально-побутового призначення виконується без належного дозволу контролюючого органу — 50 шт. буро-інєкційних паль облаштовано неправомірно, відсутня виконавча документація і схема руху автотранспорту", – повідомили журналістка "СтопКору" Анастасія Глуцька.

Крім того, у ДАБІ констатували також проблеми з самим проектом ЖК.
"Отже, проектувальники ТОВ "АВН КАПІТАЛ" під час підготовки проектної документації не врахували вихідні дані, а саме будівництво йде на земельних ділянках, цільове призначення яких не відповідає об'єкту. Зауважимо, що проектна експертиза, яка є обов'язковою, також проведена не була. Відтак, у ході будівництва порушені вимоги закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та іншого містобудівного законодавства", – додала журналістка.

Варто зазначити, що департамент ДАБІ скасував реєстрацію декларації про початок виконання підготовчих робіт від квітня поточного року. Між тим, протоколи про правопорушення складені, а розгляд справи очікується вже 17 серпня.

Додамо, "Стоп корупції" впроваджує нову ініціативу "За законні забудови", результатом якої уже стало викриття незаконного об'єкта Park Lake City. Варто зазначити, що це будівництво також відбувається в селі Підгірці. Журналісти проекту з'ясували, що будівельні роботи Park Lake City ведуться на землях особистого селянського господарства, а не житлової та громадської забудови. Крім того, у забудовника відсутній дозвіл на виконання будівельних робіт.

Коментарі