“СтопКор” відправив сміттєвоз та бульдозер з незаконного сміттєзвалища у селі на Київщині на штрафмайданчик

16.03.2018 19:01

Бульдозер та сміттєвоз, який жителі села Северинівка на Київщині зафіксували на місці незаконного сміттєзвалища, після втручання активістів «Стоп корупції» відвезли на штрафмайданчик. Також представники проекту спільно з місцевими жителями заблокували на Житомирській трасі 40-тонник з відходами від переробки паперу. Водій машини закрився у кабіні. Наразі активісти «Стоп корупції» чекають на слідчо-оперативну групу.

Нагадаємо, у селі Северинівка Макарівського району Київської області невідомі особи звозять та вивантажують сміття зі Львова та Обухівської фабрики паперу. Відходи перемішують із землею, щоб нібито розчистити територію під будівництво заводу з виготовлення пінопласту. У цьому активістів «Стоп корупції», які виїхали на місце подій, переконував охоронець ділянки.

«Ми плануємо з’ясувати, яке цільове призначення земельної ділянки. За попередньою інформацією, земля використовується не за призначенням. Ми плануємо звернутись за роз’ясненнями до Копилівської сільради та Макарівського відділу поліції», – зазначили у «Стоп корупції».

Зазначимо, що у селі Северинівка Макарівського району Київської області проти ночі 16 березня вантажівки почали скидати сміття. Про це активісти «Стоп корупції» дізнались від місцевих жителів. Мешканці села почали бити на сполох після того, як на з’їзді з траси почали розчищати територію під будівництво, люди зазначають, що на ділянці планують звести сміттєпереробний завод, згодом на місці з’явились гори відходів. Активісти проекту виїхали на місце подій.

«Учора жителями нашого села було виявлено незаконний сміттєпереробний завод на відстані 800 м від житлових будинків. Нами вжито заходів щодо припинення цього безладу. Викликано поліцію, групу підтримки, в.о. голови Копилівської сільради.

За цим фактом ними складено акт та арештовано сміттєвоз.

Проте немає гарантій, що таке не повториться. Власники смітника впевнені у своїй недоторканості та збираються будувати капітальне приміщення для переробки сміття.

Події відбуваються на території села і нам цим доведеться спочатку дихати, потім пити з водою і споживати з овочами та фруктами, які будуть насичені продуктами розпаду сміття», – ідеться на сторінці територіальної громади села Северинівка у Фейсбуці.

Місцеві жителі зазначають, що готові перегородити в’їзд вантажівок бетонними блоками та блокувати роботу незаконного звалища відходів.

Коментарі