“СтопКор” у рамках ініціативи “За законні будівництва” закликає львів’ян повідомляти про проблемні об’єкти в місті

Активісти "Стоп корупції" пропонують жителям Львова повідомляти про факти незаконного будівництва у місті. З такою ініціативою виступають представники проекту, які у рамках нового руху "За законні будівництва", провели громадський моніторинг незаконних будівельних майданчиків у місті.

"У нас з'явилась пропозиція звернутись до місцевих жителів із проханням повідомляти нам у будь-який зручний спосіб факти порушень містобудівного законодавства у Львові. Ми провели громадський моніторинг, об'їздили цілу низку точок. Однак у процесі спілкування із місцевими громадськими активістами дізнались, що насправді таких проблемних об'єктів набагато більше. Ми обмінялись контактами із нашими колегами зі Львова і готові до плідної співпраці. Окрім того, незабаром у місті запрацює представництво "Стоп корупції".

Зазначимо, що з ініціативою очолити осередок проекту до нас звернулись досвідчені громадські активісти, затяті та принципові борці з корупцією у Львові. Очолити львівський "СтопКор" запропонував Віктор Палас. Ми закликаємо усіх небайдужих до долі міста львів'ян повідомляти на факти порушень будівельного законодавства, проблемні об'єкти за телефоном гарячої лінії 044 578 00 04 або звертатись особисто до нашого львівського колеги", – розповів голова правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, команда "Стоп корупції" звернулася з колективним зверненням до міського голови Львова Андрія Садового через цілу серію незаконних будівництв у місті. Представники проекту перевірили усі об'єкти, виїздили на місце проведення робіт та зібрали повну доказову базу незаконності будівництв. Усі деталі стопкорівці виклали у зверненні на ім'я Садового. Під документом залишили свої підписи 100 жителів Львова.

"Будівельники розпочинають забудови без дозвільних документів або отримують дозволи за хабарі.

Через корупцію у відповідальних органів триває неупорядкована забудова у недозволених місцях, руйнуються унікальні обличчя міст.

​Зокрема забудова проводиться на наступних вулицях

- Мечникова, 16

- Чорновола – Замарстинівська

- Шевченка, 60

- Скляна, 15

- Зелена, 301

При цьому жодної інформації про хід будівництва на об’єктах не розміщено, в тому числі відсутні інформаційні стенди з даними замовника, підрядника, проектувальника, реквізитами дозвільних документів.

Невідомо, чи здійснюється авторський та технічний нагляд за можливим будівництвом.

Виникають питання й про проектну документацію щодо об’єктів, в тому числі розділів про опалення, його пожежну безпеку та шляхи евакуації, санітарну безпечність об’єкту, його вплив на навколишнє середовище, а також про наявність необхідної містобудівної документації для його спорудження, у тому числі містобудівних умов та обмежень.

Водночас, у розділі "Реєстр дозвільних документів" сайту Державної архітектурно – будівельної інспекції України жодних відомостей про наявність виданих для виконання робіт за даними адресами декларацій про початок виконання будівельних робіт або дозволів на виконання будівельних робіт, так само як і декларації про готовність об’єктів до експлуатації  чи відповідного сертифікату наші активісти знайти не змогли.

Ба більше, керівником ДАБІ міста Львова Цабаком, директором департаменту містобудування Коровайником, керівником управління архітектури Львова Чаплинским не вчиняються необхідні дії з метою зупинення незаконних забудівель

Жителі Львова вбачають відсутність підтримки інтересів громади щодо зупинення незаконної забудови міста Львів", – зазначили представники "Стоп корупції" у зверненні до львівського міського голови.

Додамо, що громадська організація "Стоп корупції" запустила новий безпрецедентний рух "За законні будівництва". У планах ініціатора проекту та очільника ГО "Стоп корупції" Тараса Лилика  пошук разом із командою скандальних об'єктів, доведення незаконності будівництва та зупинення протиправних дій забудовників.

У рамках ініціативи команда проекту уже викрила низку незаконних будівельних об'єктів в історичному центрі Києва та у Київській області.

 

Інші новини

Коментарі