“СтопКор” став свідком протесту киян через спробу забудовника знищити сквер героя-розвідника Шаповала у столиці

Жителі будинків на Повітрофлотському проспекті у Києві зупинили спробу забудовника почати підготовку до будівництва на місці скверу загиблого героя-розвідника Максима Шаповала. Люди завадили старту досліджень земельної ділянки з боку геодезистів. Подробиці повідомили активісти "Стоп корупції",  до яких звернулись місцеві жителі. 

"Збентежені новими обставинами місцеві жителі викликали команду "СтопКору" задля вирішення проблеми. Минулого разу ми зупинили будівництво, але забудовник ТОВ "Аргумент-ВВ" не припиняє чергові спроби.

Цього разу до скверу Шаповала відіслали бурову установку задля проведення геодезичних досліджень.

За словами забудовника та геодезистів, метою була перевірка ґрунту для зведення будинків.

Люди не сприймають взагалі ніякої забудови на місці скверу Максима Шаповала і будь-які геодезичні роботи, на їхню думку, безглузді", – розповіли активісти "Стоп корупції".

"Раніше ініціативна група жителів району спільно з нами зверталася до Київської міської державної адміністрації з твердим наміром закрити назавжди питання забудови скверу.

На жаль, на сесії Київради це питання ще не підіймалося.

Ми будемо тримати руку на пульсі подій та здійснюватимемо громадський контроль над роботою забудовника", – додали у "Стоп корупції".

Нагадаємо, у листопаді 2017 року земельна комісія Київради підтримала рішення про скасування договору оренди на земельну ділянку на Повітрофлотському проспекті, де забудовник на місці скверу пам'яті Героя України Максима Шаповала хотів звести висотку. Проект рішення члени комісії передали на розгляд Київради, далі слово за депутатами. Про це із зали засідання повідомили активісти "Стоп корупції", які разом із місцевими жителями виступають на захисті скверу.

Додамо, активісти "Стоп корупції" спільно з жителями будинків на Повітрофлотському проспекті, 11/15 у Києві створили ініціативну групу для того, щоб відстояти сквер Максима Шаповала від знищення та забудови. Таке рішення активісти проекту ухвалили із жителями району після спільної акції протесту.

Додамо, ТОВ "Аргумент-ВВ" планував звести на місці скверу пам'яті Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті житловий будинок. Ділянку у 0,19 га компанія отримала в оренду на 25 років у 2004 році за часів міського голови Олександра Омельченка. Тоді на місці зеленої зони планували зробити торговельний центр. У забудовника немає відповідних дозвільних документів та погоджень. Про це після акції протесту жителів району проти знищення скверу названого на честь загиблого розвідника повідомив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Керівника спецназу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста за "моторол" або російський слід.

Командир спецназу Головного управління розвідки – полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня 2017 року о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Коментарі