“СтопКор” спостерігав, як Апеляційний суд Кіровоградщини виносить за однаковими позовами різні ухвали

Апеляційний суд Кіровоградської області розглядає низку ідентичних позовів  від компанії "Агроконтракт-Н" до власників паїв. Компанія намагається через суд повернути пайовиків, які три роки тому відмовились від співпраці з нею через несприятливі умови.

Люди за 3 роки співпраці з іншою компанією – "Агролан" – дізнаються, що їхні договори на оренду паїв з "Агроконтракт-Н" хочуть визнати дійсними, а з них стягнути гроші. І таких випадків налічуються сотні, – розповідають власники паїв. Пайовики звернулись за допомогою до "Стоп корупції".

"Селяни не розуміють, чому через три роки після розірвання договору з компанією "Агроконтракт-Н" суд змушує сотні пайовиків поновити співпрацю  всупереч їхній волі! Суд взяв на себе право вирішувати за власників, хто має право обробляти їхню землю?" – передають стопкорівці обурення селян.

Активісти "СтопКору" провели громадську приймальню біля будівлі суду та були присутніми на судових засіданнях 20 листопада. Колегії суддів на чолі  з суддею Суровицькою Л.В. розглядали позови до власників паїв Миколи Палюги та Леоніда Глущенка.

За обома позовами суд частково задовольнив скаргу "Агроконтракту", поновив договори оренди паїв та змусив сплатити пайовиків судовий збір у розмірі майже 3 000 грн.

Як зазначили юристи, аналогічних позовів Апеляційний суд Кіровоградщини розглядає аж 52! Попередні рішення того ж суду щодо аналогічних претензій "Агроконтракту" до пайовиків були одні на користь власників паїв, інші – на користь агрокомпанії.

"Незрозуміло, як ті ж самі судді у справах, однакових, як під копірку, виносять протилежні рішення. Це називається «неоднакове застосування норм права", – коментують ситуацію юристи.

За інформацією "СтопКору", на звернення до Вищої Кваліфкомісії суддів вже розпочалась перевірка щодо законності дій суддів Апеляційного суду Кіровоградщини.

Коментарі