“СтопКор” слідкує за справою про скандал навколо забудови лісу на Оболоні

У селищі Дніпровська водна станція (Водогін) Оболонського району місцеві жителі виступають проти знищення та забудови лісу. Протистояння між громадою та забудовником триває з 2013 року. Зловмисники знову активізувались і почали вирубку дерев. Подробиці повідомили журналісти "СтопКору".

"Ця історія триває з 2013 року. Уже чотири роки місцеві жителі відвойовують ліс та намагаються захисти його від зазіхань забудовника й спроби звести чергову висотку. Наразі місцева громада готується до нових акцій протесту та походів до органів державної влади. Ми будемо слідкувати за розвитком подій та плануємо провести ґрунтовне розслідування, щоб з'ясувати усі деталі цієї справи", – зазначили журналісти "СтопКору".

Додамо, що у липні цього року сталася сутичка між місцевими жителями та зловмисниками, які вирубували ліс поблизу житлових будинків. Тоді деталі "СтопКору" повідомив начальник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля.

"Вирубку лісу почали представники організації "Відродження Водогону", які планують забудову ділянки. Один з її представників відкрив вогонь гумовими кулями по місцевих.

У свою чергу, один з місцевих сів за кермо вантажівки, намагаючись "завадити вирубці лісу" та збив кілька автівок. На них, за словами місцевих, приїхали особи, що вирубували ліс.

Поліцейські зупинили вантажівку, відкривши по ній вогонь. В автівці розбите лобове скло, сліди від куль на капоті.

Поранених не було. Місцевого жителя, що керував вантажівкою та представника "Відродження Водогону", затримали правоохоронці. Особи, які вирубували ліс, втекли з місця події", – нагадав головний патрульний Києва.

"Ми прокинулися пів на 4 ранку, тут вже валили дерева – просто на будинок і дорогу. Під’їзди були заблоковані, щоб ми не могли вийти", – згадують місцеві.

"Ця історія триває ще з 2013-го. Якщо це законно, то чому тоді в такий спосіб, на світанку, ось так повалити дерева. Забудовник створив громадську організацію і просуває ідею, що тут нібито треба побудувати якийсь парк, але ми проти – навіщо він нам, коли тут є ліс?", – зазначають місцеві жителі.

Місцеві мешканці неодноразово виходили на акції протесту проти знищення та забудови лісу.

Остання відбулась у серпні 2016 року біля Адміністрації президента.

Наразі громадськість, за даними журналістів "СтопКору", готується до нових протестів під органами місцевої та державної влади.

 

Інші новини

Коментарі