“СтопКор” слідкував за засіданням комісії щодо будівництва на Осокорках

Активісти «Стоп корупції» слідкували за роботою комісії щодо ситуації навколо будівництва ТОВ «Аркада» нової електропідстанції на столичних Осокорках. До складу комісії увійшли представники компанії-забудовника, члени ініціативної групи жителів району, співробітники Нацполіції, співробітники Дарницької РДА та профільного департаменту адміністрації району. Подробиці повідомила журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр. 

«У ході засідання комісії представник компанії-забудовника ТОВ «Аркада» Олександр Лапшов розповів про план забудови та облаштування берегової смуги. Зокрема, пояснив необхідність будівництва нової електропідстанції  у районі неподалік озера Небреж. За словами представника будівельної компанії, масштаби забудови та заселення району стрімко зростають. Стара підстанція перевантажена обсягами роботи і давно застаріла, оскільки працює вже понад 70 років. Діюча підстанція може вийти з ладу у будь-який момент через перевантаження і жителі величезного масиву залишаться без електроенергії. Натомість представники ініціативної групи громади Осокорків виступили проти будівництва, оскільки хочуть біля водойми бачити екопарк.

Жителі району запропонували забудовнику ще раз пройти усі відповідні перевірки, оскільки сумніваються у легальності дозволів на проведення робіт. При цьому у компанії-забудовника є повний пакет документів.

У процесі роботи комісії забудовник передав активістам Осокорків план благоустрою берегової смуги поруч з підстанцією.

До переговорів долучились і представники «Київенерго», які зі свого боку заявили про  необхідність зведення електропідстанції саме на цій ділянці та наголосили, що вона зводиться на абсолютно законних підставах.

Нагадаємо, наприкінці лютого у головному офісі «Стоп корупції» відбулась зустріч між представниками забудовника ТОВ «Аркада» та ініціативної групи ГО «Еко-парк Осокорки» щодо будівництва у районі. Подробиці повідомили активісти «Стоп корупції».

«Представники забудовника та жителі Осокорків змогли поспілкуватись між собою, кожна сторона отримала можливість вислухати пропозиції щодо виходу з конфліктної ситуації, яка склалась у районі з початком будівництва. Окрім того, сторони взяли паузу до зустрічі у Дарницькій РДА, де спеціально для вирішення ситуації навколо будівництва створили робочу групу. Цей час представники забудовника та жителів району використають для підготовки відповідей на усі пропозиції», – розповіли активісти «Стоп корупції».

По закінченню круглого столу адвокат та представник громадської організації Екопарк Осокорки Олексій Петренко зазначив наступне: «Якщо відповідна організація, спеціалізована чи державна будівельна інспекція, чи Держекоінспекція, проведе перевірку і встановить наявність чи відсутність порушень, якщо ми неправі, наприклад – ми вибачимося і ви будете продовжувати будівництво!».

Коментарі