“СтопКор” слідкував за справою мешканців столичного гуртожитку

Активісти "Стоп корупції" взяли участь у судовому засіданні у справі жителів гуртожитку МВС по вулиці Виборзькій у Києві. Слухання проходило в Окружному адміністративному суді столиці. Подробиці повідомили активісти проекту.

"Відповідач не з'явився, суд оголосив перерву і віддав повістку представнику ДП "Автомобіліст" для того, щоб її передали керівнику підприємства. Судове засідання перенесли на 4 липня 9:25", – зазначили активісти "Стоп корупції", які слідкували за процесом.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" зупинили спробу забудовника змусити мешканців гуртожитку на Виборзькій підписати договори про оренду кімнат, у яких люди проживають по 20 років. Незаконні дії представники будівельної компанії намагались провернути у Солом'янській районній адміністрації. Подробиці справи нагадав правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

"Жителі гуртожитку ДП "Автомобіліст" повідомили нам, що їх запросили на так звані збори у районну адміністрацію. Там же були присутні представники забудовника, який, за даними людей, хоче звести на місці гуртожитку висотку. На зустріч сторони запросив заступник керівника відділу з питань житлово-комунального господарства. У ході спілкування мешканців гуртожитку запевнили, що іншого варіанту, окрім як підписати договір про оренду квадратних метрів із будівельною кампанією, у них немає.

У цей момент до зали й зайшли правозахисники "Стоп корупції". На наші запитання про те, що відбувається і чому представники адміністрації беруть участь у фактичному залякуванні та примусі людей, ми не отримали відповіді. Чиновники одразу повтікали", – повідомив правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Додамо, у жовтні 2016 року активісти "Стоп корупції" зупинили незаконні дії з боку зловмисників, які називають себе новими власниками гуртожитку, що перебуває на балансі ДП "Автомобіліст". Рейдери захопили будівлю по вулиці Виборзькій, 75/79 поставили на охороні своїх людей та перекрили вхід до бойлерної, де знаходиться вентиль опалення.

"Тоді рейдери під виглядом нового власника захопили гуртожиток та намагались вижити людей. До слова, у будівлі мешкає 450 осіб, 60 з них діти. Спочатку зловмисники нав'язували їм кабальні умови проживання і пропонували їм сплачувати по 2-3 тисячі гривень щомісяця. Для більшості сімей – це не підйомні гроші. Потім відключили опалення та закрили доступ до бойлерної. Правоохоронці, яких викликали на місце події, нічого не змогли вдіяти й ніяк не зарадили у ситуації. Нам разом із правозахисниками Ігорем Бондарчуком та Романом Литвином вдалось вигнати самозванців та їхніх тітушок з гуртожитку, відкрити бойлерну та включити опалення", – нагадав журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

За словами людей, рейдери давно намагаються їх відселити з гуртожитку, мешканці розуміють, що будь-якої миті можуть опинитись просто неба.

"Місцеві зазначають, що тут же на Виборзькій уже заклали фундамент нової висотки, а гуртожиток стоїть на заваді забудови. На нашу думку, люди, які представляються новими власниками, підробили документи, підкупили суддів та нотаріуса й отримали документи на майно. Проте наразі діє мораторій на продаж гуртожитків, отож дії зловмисників – рейдерство", – додав журналіст.

 

Інші новини

Коментарі