“СтопКор” слідкував за скандалом навколо нападу на приватну власність у Козині на Київщині

Активісти "Стоп корупції" стали свідками скандалу навколо нападу на приватну власність у Козині на Київщині. Подробиці повідомив правозахисник проекту Костянтин Варшавський.

"Житель селища Козин Обухівського району Київської області спробував навести лад на своїй земельній ділянці у береговій зоні каналу Дніпра та обніс її парканом. Чоловік отримав ділянку в оренду на 49 років від сільської ради ще у 2010 році та має на руках усіх необхідні дозвільні документи для її використання. Проте група незадоволених його рішенням сусідів виступила проти огорожі цієї ділянки та запросила групу тітушок, які нібито борються під гаслом "Стоп Свавілля". Вони й знищили особисте майно чоловіка", – розповіли про деталі конфлікту активісти "Стоп корупції", які виїхали на місце подій.

За фактом вищевказаних дій Обухівським районним відділом поліції відкрита кримінальна справа. Ведеться досудове розслідування стосовно організаторів незаконних дій по знесенню паркана.

Та попри це організатори незаконних дій вимагають повернути ділянці первісний вигляд. Хоча, на ділі ця ділянка була занедбана і фактично використовувалась як сміттєзвалище. Вони наполягають, що чоловік отримав наділ незаконно. І нібито земля належить не сільраді, а садовому товариству. Ми перевірили та переконались, що всі документи на оренду у наявності та відповідають чинному законодавству", – розповів правозахисник проекту.

"Також ми були присутні на зборах садового товариства. Більшістю членів садового товариства було ухвалено рішення про залучення адвоката до питання про так би мовити захоплення берегової смуги, а не порушення кримінального кодексу самовільним знищенням чужої власності.

На зборах були підняті питання про фінансову звітність, електропостачання та тариф. При їх обговоренні знімальній групі почали перешкоджати вести зйомку та було винесене питання про донесення цієї інформації особисто членам СТ в електронному вигляді, проти бажання  декількох членів СТ оголосити цю інформацію публічно.

Разом з тим, оскільки після розгляду питання про паркан та прибережну зону, яку ніби було захоплено (хоча там є договір оренди), багато із членів Садового товариства розійшлися, і вже не було кворуму. І ми можемо із впевненістю говорити, що рішення були не легітимні.

Декілька присутніх членів СТ забажали зареєструватися та ознайомитися зі списками фактично зареєстрованих на цих зборах членів садового товариства, але їм в цьому було категорично відмовлено, хоча вони й апелювали до голови СТ та ведучого зборів.

Представникам "Стоп корупції також в грубій формі та без пояснень відмовились показати ці документи – додав правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.

 

Коментарі