“СтопКор” слідкував за сесією скандальної міськради в Ірпені

Активісти "Стоп корупції" слідували за перебігом сесії Ірпінської міської ради. Засідання мало відбулись о 10 ранку, утім вночі його перенесли на 8 годину. Під стінами міської ради зібрався мітинг – проти діяльності мера Карплюка.

Подробиці повідомила журналістка "СтопКору" Алевтина Яременко.

"Учасники акції під назвою "Приірпіння – Чикаго закривається" прийшли на підтримку дій прокуратури, яка зараз проводить розслідування щодо діяльності Ірпінського міського голови Віталія Карплюка на посаді та його команди. Люди виступали проти, на їхнє переконання, тотальної хаотичної забудови на території м. Ірпеня, без урахування думки громади, без дотримання зонінгу та навантаження на інфраструктуру; розкрадання бюджетних коштів командою мера Карплюка.

За словами людей, уже відкрито низку кримінальних проваджень прокуратурою Київської області, зокрема, оголошено підозру меру та його заступникам. І активісти вимагають притягнення винних до відповідальності. Також організатори "Приірпіння – Чикаго закривається" критикували місцеву поліцію та прокуратуру за бездіяльність у розкритті кримінальних злочинів на території Приірпіння", – розповіла журналістка "СтопКору" Алевтина Яременко.

Нагадаємо, команда "Стоп корупції" розпочала серію незалежних розслідувань щодо ситуації зі зловживанням владою, службовим становищем, розкраданням земель територіальної громади та бюджетних коштів з боку посадовців міської ради міста Ірпінь Київської області. Таке рішення журналісти проекту ухвалили після численних звернень громадян з цього приводу.

"Наша мета – з'ясувати, що насправді відбувається в Ірпені, хто стоїть за схемами дерибану державних коштів та захоплення землі у місті. До нас щодо цієї ситуації неодноразово звертались місцеві жителі, громадські активісти, народні депутати. Окрім того, після спільної прес-конференції прокурора Київської області Дмитра Чібісова та координатора "Стоп корупції" Романа Бочкали, до нас звернулись і представники міської ради Ірпеня з відповідним листом", – анонсували журналісти "СтопКору".

Додамо, першому заступнику міського голови Карплюка, Дмитру Христюку, уже призначили домашній арешт на 60 діб та електронний браслет до 29 жовтня. Христюка прокуратура Київської області підозрює у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів з метою розкрадання бюджетних коштів і земель на території міста Ірпеня. Дії Христюка у складі злочинної організації на чолі з мером та ще групою осіб завдали десятки мільйонів гривень збитків.

Посадовцю інкримінували вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчиненого у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене у складі злочинної організації), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.

Інші новини

Коментарі