“СтопКор” слідкував за процесом відкриття конвертів фірм кандидатів на пасажирські перевезення в Київській області

Активісти "Стоп корупції" слідкували за процесом відкриття конвертів компаній-перевізників, які беруть участь у конкурсі із визначення перевізників на пасажирських маршрутах у Київській області. Захід відбувався у Київській обласній державній адміністрації.

"Участь громадськості та представників антикорупційних організацій допоможе уникнути та виключити корупційну складову у процесі розподілу маршрутів. Кожен претендент подає по два пакети документів на один маршрут. Сам конкурс відбудеться 20 вересня і ми обов'язково будемо слідкувати за прозорістю, відкритістю та конкурентністю процесу", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Влад Соловйов.

"Практика підкилимного розподілу маршрутів залишилася в минулому. Новий Конкурсний комітет буде сформовано з осіб з бездоганною репутацією, із залученням представників міжнародних та антикорупційних громадських  організацій. Всі конкурси будуть прозорі та відкриті", – про це раніше заявив голова КОДА Олександр Горган.

Очільник області зазначив, що Київська обласна державна адміністрація відкрита до конструктивної співпраці, готова до пошуку варіантів здешевлення вартості проїзду, в тому числі впровадження програми відшкодування проїзду пільгових категорій та боротьби з нелегальними перевізниками.

У 2017 році відбудеться 178 конкурсів із визначення перевізника на обласних автобусних маршрутах.

"Це будуть конкурси за прозорими, відкритими правилами, на яких переможе той, хто запропонує кращі умови перевезення пасажирів. І автоперевізники зрозуміють, що практика "покупки" маршрутів ще до результату Конкурсного комітету не пройде", – наголосили в КОДА.

Як відомо, маршрутна мережа Київської області охоплює 512 автобусних маршрутів загального користування: 169 приміських та 343 міжміських, перевезення на яких здійснює 94 автотранспортні підприємства.

 

Коментарі