“СтопКор” розслідує факти незаконної забудови на Арабатській стрілці

Цілих 120 гектарів земель було виділено під дачі на території Щасливцевської та Стрілківської сільських рад Генічеського району. Розпил цих земель обійшовся бюджету у понад 60 мільйонів гривень. Керівники району стверджують: забудова правомірна, проте за законом у захисній смузі об’єкти приватної власності розміщувати заборонено.

Зокрема, статтею 60 Земельного Кодексу України визначено: «Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів». 

Водночас стаття 90 Водного Кодексу України свідчить: «Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря. І може використовуватися лише для будівництва військових об’єктів, об’єктів, що виробляють, передають та розподіляють енергію. А також санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов’язковим централізованим водопостачанням і каналізацією».

Проте з порушенням обох кодексів Генічеська районна рада визначила прибережну зону на косі у 100 метрів. Тож команда «Стоп Корупції» повертається на Арабатську стрілку.

Подробиці – в ексклюзивному розслідуванні «СтопКору». 

Коментарі