“СтопКор” разом з експертами намагався оцінити суму збитків, яку місту завдали піщані браконьєри з Видубичів

"СтопКор" запросив експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз на незаконному точку видобутку на Промисловій, 4 для оцінки збитків, яких своїми діями браконьєри завдали місту. Для обрахування необхідно провести перевірку видобутого піску на об'єкті. За оцінками юристів "Стоп корупції", на земельній ділянці в оренді ПАТ "Мостобуду" перебуває понад 300 тисяч тонн піску.

"Водна поліція після нашого звернення відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку піску. Однак слідчі не можуть підрахувати суму завданих збитків, тому ми звернулися за допомогою до фахівців.

За процедурою, експерти можуть пройти на територію разом зі слідчим або процесуальним керівником у справі. Тому наразі необхідні проби взяти не вдалось. Ми уже звернулись до правоохоронців із проханням провести експертів на місце огляду", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Додамо, юристи "Стоп корупції" звернулись до директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з проханням провести перевірку понад 300 тонн піску, які видобули на незаконній точці по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва. Усі деталі представники юридичного департаменту виклали у документі.

"У Голосіївському районі м. Києва, на береговій лінії річки Дніпро по вул. Промислова, 4, на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79, здійснюється складування у промислових масштабах близько 300 тис. тонн незаконно видобутої корисної копалини будівельного характеру – піску, а також його перевалка та відвантаження. Дана земельна ділянка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та надана в оренду Київською міською радою в 2015 р. ПАТ "Мостобуд" (ЄДРПОУ 1386326). Цільове призначення ділянки: "промисловості, комерційного використання і громадського призначення".

Пісок видобутий поруч з даною ділянкою в річці Дніпро 3-ма земснарядами без отримання спеціального дозволу на видобуток піску Державної служби геології та надр України.

З метою уникнення кримінальної відповідальності працівники ПАТ "Мостобуд" під час перевірок правоохоронців вводять останніх в оману, показуючи наступні документи на пісок:

  • видобутий пісок з річки Десна;
  • документи на днопоглиблювальні роботи та отриману в результаті глиняно-піщану суміш", – зазначають юристи проекту.

Слідчі водної поліції у річковому порту "Київ" ГУ НП у м. Києві після повідомлення про злочин з боку "СтопКору" порушено кримінальне провадження за даним фактом №12017100160000027.

"За словами слідчих, їм не вдається розрахувати збитки, оскільки не обрахований обсяг видобутого піску. Отже, ми просимо вас провести експертизу складованого піску на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053 та відповісти на наступні питання:

  1. Що за речовина складована на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053?
  2. Звідки видобута дана речовина (місцевість, конкретна водойма)?
  3. Яким чином видобута дана речовина?
  4. Визначити обсяг складованої на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053 речовини, зовнішньо схожої на пісок", – уточнили юристи "Стоп корупції".

 

Інші новини

Коментарі