“СтопКор” протестував під Держлісагентством через незаконну вирубку лісу на Закарпатті

Активісти «Стоп корупції» провели акцію протесту проти несанкціонованої вирубки лісу на Закарпатті. У ході розслідування представники проекту з’ясували, що у регіоні під виглядом санітарної рубки зрізають деревину елітних порід. Окрім того, журналісти «СтопКору» дізнались про «скромне» життя керівника місцевого Свалявського лісгоспу.

Нагадаємо, у квітні цього року у своїх розслідуваннях журналісти проекту показали масштаби варварської вирубки та тотального знищення лісу у Карпатах.

Лише за останній рік зафіксували понад 7,5 тисяч незаконних рубок. Збитки, завдані державі, оцінюють у сотні мільйонів гривень. Журналісти розказали, що таке міжнародна сертифікація деревини FSC чи дієва вона в Україні. А також презентували результати аудиту підприємств лісової галузі.

Знімальна група провела власну перевірку та виявила низку порушень в роботі одного з лісових господарств в Івано-Франківській області. Разом із журналістами на виїздах працював експерт у галузі.

Комісія з аудиту, до складу якої входила журналістка «СтопКору» Лілія Ткачук, виявила порушення стандартів, передбачених вимогами сертифікату FSC у роботі ДП «Вигодський лісгосп». Ідеться про недотримання правил техніки безпеки,  порушення екологічних норм та недотримання правил господарювання в лісі.

Після рейду «СтопКору» та спільного аудиту у ДП почались звільнення, догани, а керівництво отримало термін на усунення виявлених порушень.

Додамо, що активісти «Стоп корупції» неодноразово проводили акцію протесту під стінами Держлісагентства проти масового знищення українського лісу та тотальної корупції у лісовій галузі. Під агентство представники проекту приносили, бензопилу, тирсу та валюту.

Коментарі