“СтопКор” приєднується до привітань Військової прокуратури із третьою річницею від дня створення

22.08.2017 18:42

22 серпня Військова прокуратура України відзначає 3 річницю від дня свого створення.

Сьогодні структурний підрозділ Генеральної прокуратури України на чолі із Заступником Генерального прокурора України – Головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом здійснює нагляд за виконанням законів у Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Військовій службі правопорядку ЗСУ, СБУ та інших військових формуваннях. За 3 роки роботи на передовій у зоні проведення АТО та мирній території працює 632 співробітники Військової прокуратури. За це час до суду направлено понад 11 тисяч обвинувальних актів, з них за 8,5 уже отримали вирок. З них – 400 справ про корупцію. Серед фігурантів розслідувань Військової прокуратури – від клерків до топ-посадовців та заступників міністрів, від рядових солдатів до генералів.

Серед гучних справ – справа бійців батальйону "Торнадо", ватажок якої уже отримав 11 років тюрми.

Військова прокуратура є єдиним правоохоронним органом, який займається збором доказів російської агресії щодо України. Саме працівники відомства зібрали та передали ціле досьє до міжнародного кримінального суду у Гаазі.

Співробітники Військової прокуратури беруть участь у резонансних справах у суді – про державну зраду екс-президента Януковича, бурштинову справу. На стадії досудового розслідування справа податкових майданчиків екс-міністра доходів і зборів Клименка.

За 3 роки роботи за сприяння Військової прокуратури було засуджено за корупцію та хабарництво 352 особи. Найбільша сума хабара – 90 тисяч доларів неправомірної вигоди, які вимагав перший заступник голови Миколаївської ОДА та 2 мільйони гривень, які отримали посадовці "Військторгсервісу".

З 3-ю річницею створення Головної військової прокуратури України колег привітав Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Від себе особисто та керівництва Генеральної прокуратури України щиро вітаю усіх слідчих, прокурорів та працівників Головної військової прокуратури, військових прокуратур регіонів і гарнізонів з нагоди трьохріччя поновлення системи військових прокуратур.

Символічно, що ця подія відбулася 24 серпня 2014 року – в День незалежності нашої держави. Саме військові прокурори сьогодні стоять на передньому краї збереження законності та правопорядку у військах, від чого безпосередньо залежать обороноздатність нашої держави, її національна безпека, спроможність і надалі успішно стримувати збройну агресію проти України, її відсіч", – зазначив у вітальному слові Генпрокурор Юрій Луценко.

 

Коментарі