“СтопКор” приніс мішки із тирсою до Державного агентства лісових ресурсів України

Активісти "Стоп корупції" принесли мішки із тирсою до Державного агентства лісових ресурсів України. У таких спосіб представники проекту показали, що може залишитись від лісових багатств України, якщо профільні чиновники та експерти саботуватимуть втілення новацій у сфері та впровадження Стратегії до 2022 року. 

"Судячи із заяв, які з'явились згодом у ЗМІ, у відомстві не зрозуміли мету нашої акції. Та поширили інформацію про те, що ми нібито влаштували провокацію, а наш перформенс проти знищення галузі та саботажу ефективних змін називали "спробою залякування працівників лісового господарства та експертів з метою дискредитації всієї лісової галузі". Зазначимо, що профспілка лісової галузі закликала уряд не допустити ліквідацію лісгоспів та створення єдиного підприємства-монополіста. Хоча у стратегії розвитку галузі до 2022 року про це ані слова", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" засипали тирсою учасників прес-конференції "Реформування лісової галузі: знищення або розвиток?". Серед учасників були представники Профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов’язний, голова громадської організації Незалежне експертне партнерство Юрій Марчук та голова Житомирської обласної організації Профспілок робітників лісового господарства Володимир Ткачук.

"У ході розмови експерти оприлюднили резолюцію та звернення до керівництва держави нібито з метою недопущення знищення лісової галузі. Спікери зазначали, що начебто із впровадження стратегії, яку ухвалив Кабмін, будуть ліквідовані лісгоспи, а люди нібито залишаться без роботи. Хоча у документі про це не йдеться.

Дійсно, є стратегія розвитку галузі до 2022 року, її ухвалив уряд згідно з вимогами європейців. Щоправда, без відповідних погоджень та дуже стрімко. Проте після вивчення документів ми помітили там два принципові моменти. Це розподіл регуляторних та господарських функцій Лісагентства та перспектива об'єднання всіх лісгоспів в одне підприємство.

Наразі Лісагентство заправляє своїми лісгоспами та не керує військовими та комунальними. Однак, на наше переконання потрібно, щоб в країні був один регулятор в лісовій галузі. Проте одночасно бути регулятором і гравцем не можливо.

Наразі в Україні понад 300 лісгоспів. Одні з них надприбуткові. Наприклад, у Карпатах та Волині. Решта не межі виживання – це Волинь та Запоріжжя. Південні при цьому в чорну торгують піском, проте продовжують бідувати. Отож, на нашу думку, їх треба об'єднати і вивести з-під агентства під управління уряду. Скидається на те, що проти цих двох пунктів і виступав, зокрема,  заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар і на його прохання – профспілки", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Коментарі