“СтопКор” повідомив шокуючі деталі перевірки вагонів з контрабандою, яку активістам вдалося зупинити

29.08.2017 10:18

В ешелоні, якими ділову деревину з України намагались вивезти на територію Румунії, у ході перевірки виявили чисельні порушення. У документах неправильно вказані номери вагонів, за митними деклараціями вагони мали йти до Молдови. Окрім того, у паперах невідповідність кубатурі.

Усі деталі розповів активіст чернівецького осередку "Стоп корупції" Микола Петіченко.

"Дурять на кубатурі, а враховуючи, що там лише зверху дрова, а внизу – ділова деревина, на одному вагоні на 1500 євро країну ошукують, а з рахунком ділової – то на 5000. Наприклад, вагон 44901106, а документи на вагон 44950111. Документи на експорт в Молдову – а причеплений був до потяга, який в Румунію їхав", – розповів активіст чернівецького осередку "Стоп корупції" Микола Петіченко.

Нагадаємо, напередодні представники митного посту "Вадул-Сірет" провели повторний огляд вагонів із деревиною, рух яких на територію Румунії зупинили активісти "Стоп корупції". За даними представників чернівецького осередку проекту, ешелонами із відтермінованим строком експлуатації без документів планували вивезти за межі України ділову деревину.

Активістів проекту до огляду не допустили.

"Митниця, яка замитнила вагони, проводить повторний огляд... нас не допустили до огляду", – зазначив голова чернівецького осередку "Стоп корупції" Микола Петіченко.

Додамо, активісти чернівецького осередку "Стоп корупції" зупинили рух на територію Румунію 27 вагонів з українським лісом. Представники проекту усю ніч чергували на державному кордоні у смт Глибока. Подробиці повідомили стопкорівці.

"Ми зупинили сполучення із 27 вагонів з діловим лісом, які вже були замитнені та рухалися до Румунії. Вагони виявились з простроченим терміном експлуатації, п'ять з них були взагалі без документів, це вже контрабанда. Районна поліція взагалі не приїхала, але нам довелось залучити співробітників СБУ, УЗЕ, податкову, УВБ податкової, прокуратуру та прикордонну службу. Окрім того, у процесі ми упіймали двох п'яних працівників служби охорони залізниці", – зазначили представники чернівецького осередку "Стоп корупції".

 

Коментарі