Голова КСУ готовий стати главою держави у надзвичайних випадках

Голова КСУ Станіслав Шевчук під час візиту до Одеси зустрівся із представниками місцевого активу. Представник ГО «Стоп корупції» запитав, чи готовий Шевчук у разі необхідності стати головою держави.
Запитання викликало жваве обговорення.

Зустріч проходила в неформальній атмосфері, новий голова КСУ відверто відповідав на всі запитання громадськості. Особливий резонанс викликало запитання від нашого одеського колеги Станіслава Кравцова.

Активіст зазначив, що голова КСУ - це одна з ключових посад у державі і Конституція передбачає таку можливість - якщо Президент України, Голова Верховної Ради України та Прем’єр-Міністр України за будь-яких обставин не зможуть виконувати свої обов’язки, то такі повноваження має взяти на себе голова Конституційного суду.

“Якщо навіть припустити таку ситуацію, теоретично, що три наші керівники раптово потрапляють до Феофанії із кором, чи готові ви встати до керівництва державою?” - спитав Кравцов.

“Такі питання можуть ставити тільки в Одесі”, - посміхнувся Шевчук, але запевнив, що хоч і поза політикою, однак, готовий взяти на себе усю повноту влади та відповідальність за ситуацію в країні у разі відсутності головнокомандувача та голови уряду.

Активісти відзначили відкритість голови КСУ у спілкуванні з громадськістю, готовність відповідати на найактуальніші питання у сфері судоустрою та коментувати навіть незручні меседжі.

Додамо, що Станіслава Шевчука обрано Головою Конституційного Суду України у лютому цього року.
Зазначається, що Шевчука було обрано під час пленарного засідання Конституційного суду 21 лютого.

Повідомляється, що новообраний голова КСУ – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної Академії правових наук України.

13 березня 2014 року він був призначений суддею Конституційного суду. А раніше був суддею Європейського суду з прав людини від України.

Шевчук народився 11 червня 1969 року у Харкові.

 

У 1993 році закінчив Українську юридичну академію та аспірантуру цієї академії, після чого чотири роки працював асистентом кафедри теорії держави та права.
Пізніше він став науковим консультантом судді Конституційного Суду України.
Також новообраний голова КСУ був директором Центру порівняльного права та його правонаступника – Центру європейського та порівняльного права при Міністерстві юстиції України.

У біографії Шевчука на сайті Конституційного суду повідомляється, що він має значний міжнародний досвід, зокрема, як експерт з правових питань Місії ООН у Республіці Таджикистан, Світового Банку та Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Також зазначається, що він проводив наукові дослідження та стажування в Університеті Дюка (США), Університеті Чикаго (США), Університеті Бірмінгему (Сполучене Королівство), Університеті Лювену (Бельгія) з питань порівняльного конституційного права, міжнародного та європейського права, прав людини та філософії права. Стажувався з питань європейської інтеграції та прав людини у департаменті Лорда-Канцлера та офісі представника Сполученого Королівства у Європейському суді з прав людини.

Коментарі