“СтопКор” поскаржився Вищій раді правосуддя на двох суддів Дарницького суду через скандальну справу піщаних нелегалів

Активісти "Стоп корупції" звернулись до голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка зі скаргами на двох суддів Дарницького районного суду Києва під час розгляду та винесення рішень у справі про незаконний видобуток піску на Видубичах у Києві.

У діяльності суддів Віталія Даниленка та Тамари Трусової вбачають заангажованість, непрофесійність та не виключають змови із нелегалами. Усі деталі голова правозахисного блоку проекту Ігор Бондарчук виклав у відповідній заяві.

Додамо, команда "Стоп корупції" пікетувала Вищу раду правосуддя з вимогою проконтролювати роботу суддів Дарницького районного суду у справі про незаконний видобуток піску по вулиці Промисловій, 4 на Видубичах.

"За спостереженнями активістів, під час розгляду справ служителі Феміди виносять рішення виключно в інтересах браконьєрів, не враховують докази вини бізнесменів з боку прокуратури та слідчого відділу водної поліції Києва. На першому судовому засіданні суддя винесла вердикт на основі, як з'ясувалось, фіктивного дозволу на розчистку дна. А в тексті ухвали, яку оприлюднили згодом, не було жодного згадування про відсутність спецдозволу на користування та видобуток надр від Держгеонадр.

Окрім того, у документі не були враховані тези з боку прокурора та слідчого. Тоді суддя відмовила в арешті техніки піщаних нелегалів. А днями ми дізнались, що відбулось чергове судове засідання, під час якого суддя відмовила водній поліції у допуску на територію об'єкта на Видубичах для забору проб видобутого піску для проведення експертизи. День та час судових засідань тримають у таємниці та приховують від громадських активістів. Ми припускаємо, що судді можуть бути у злочинній змові з піщаними нелегалами та й надалі виноситимуть рішення виключно в їхніх інтересах.

Фактично, Дарницький районний суд блокує роботу правоохоронного відомства та зводить нанівець роботу громадських активістів, які викрили незаконну діяльність з розкрадання державних надр у Голосіївському районі Києва. Група компаній, за попередніми підрахунками, на рік заробляла понад 300 мільйонів гривень "чорного" налу. Наразі на території знаходиться 300 тисяч тонн видобутого піску", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Інші новини

Коментарі