“СтопКор” приніс тирсу для експертів, які завалюють стратегію розвитку лісової галузі

Активісти "Стоп корупції" засипали тирсою учасників прес-конференції "Реформування лісової галузі: знищення або розвиток?". Серед учасників були представники Профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов'язний, голова громадської організації Незалежне експертне партнерство Юрій Марчук та голова Житомирської обласної організації Профспілок робітників лісового господарства Володимир Ткачук. 

"У ході розмови експерти оприлюднили резолюцію та звернення до керівництва держави нібито з метою недопущення знищення лісової галузі. Спікери зазначали, що начебто із впровадження стратегії, яку ухвалив Кабмін, будуть ліквідовані лісгоспи, а люди нібито залишаться без роботи. Хоча у документі про це не йдеться.

Дійсно, є стратегія розвитку галузі до 2022 року, її ухвалив уряд згідно з вимогами європейців. Щоправда, без відповідних погоджень та дуже стрімко. Проте після вивчення документів ми помітили там два принципові моменти. Це розподіл регуляторних та господарських функцій Лісагентства та перспектива об'єднання всіх лісгоспів в одне підприємство.

Наразі Лісагентство заправляє своїми лісгоспами та не керує військовими та комунальними. Однак, на наше переконання потрібно, щоб в країні був один регулятор в лісовій галузі. Проте одночасно бути регулятором і гравцем не можливо.

Наразі в Україні понад 300 лісгоспів. Одні з них надприбуткові. Наприклад, у Карпатах та Волині. Решта не межі виживання – це Волинь та Запоріжжя. Південні при цьому в чорну торгують піском, проте продовжують бідувати. Отож, на нашу думку, їх треба об'єднати і вивести з-під агентства під управління уряду. Скидається на те, що проти цих двох пунктів і виступав, зокрема,  заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар і на його прохання – профспілки", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, "СтопКор" у розслідуванні показав, як після гучного викриття на хабарі лісівників на Рівненщині в області скасували перевірку з Держлісагентства. Ревізію відмінили через так звану виробничу необхідність. На ділі ж автор розслідування журналіст Артем Лагутенко з'ясував, що заява про затримання на хабарі – фікція, жодного затриманого чи відсторонено у цій справі немає, не зареєстроване за фактом отримання неправомірної вигоди й кримінальне провадження. Розслідувач отримав унікальний запис, на якому заступник виконувачки обов'язків голови Держлісагентства під надуманим приводом скасовує комісію з перевірки порушень у лісовій галузі у Рівненській області, під документом підписується і сама Христина Юшкевич. А корупціонери отримують зелене світло на несанкціоновану вирубку та реалізацію лісового фонду країни.

"СтопКор" 2 місяці марно чекав відповіді від в.о. голови Держлісагентства і не випускав сюжет в ефір, та після повного ігнору журналісти показали усю приховану правду про корупційні пристрасті навколо українського лісу.

Додамо, після цього автор серії розслідувань про корупцію в лісовій галузі України та у структурі Держлісагентства Артем Лагутенко розкритикував призначення нового начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича. Нового очільника представив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

"А на Рівненщині свято. Один корумпований покидьок привітав з підвищенням іншого корумпованого покидька. Ліс і земля під ним у надійних лапах...", написав журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко у своєму Фейсбуці.

"Володимир Бондар висловив сподівання, що з приходом нового керівництва, в лісовому господарстві краю, яке має високі напрацювання та значні здобутки, посилиться відповідальне та професійне ставлення до вирішення складних питань. На сьогодні в області реалізовується пілотний проект рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину. Це новий напрям роботи, який потребує підвищеної уваги та концентрації всіх зусиль", –  ідеться на сайті Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У свою чергу Віталій Сухович наголосив, що галузь працюватиме максимально прозоро, буде надаватися оперативна інформація про всі заходи, до роботи активно залучатимуть представників громадськості, ідеться у новині.

Також на сайті наводять біографічні дані про Суховича.

"Сухович Віталій Миколайович народився 1 червня 1979 р. в м. Сарни Рівненської області. Закінчив Український державний університет водного господарства та природокористування, де отримав диплом менеджера-економіста, а також Національний лісотехнічний університет України, з присвоєнням кваліфікації спеціаліста з лісового господарства. З 2009 року працював на посаді директора ДП "Висоцький лісгосп".

30 березня 2017 року Віталій Сухович здобув перемогу у відкритому конкурсі на посаду начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства", – зазначається на сайті управління.

Коментарі