“СтопКор” показав, як незаконний бізнес перетворює Дніпро на болото

Варварське ставлення до головної річки країни, нелегальний видобуток піску та отруєння води хімікатами знищує екосистему Дніпра та призводить до обміління ріки. Про це говорили громадські активісти, екологи, чиновники під час прес-конференції "Пішки по Дніпру. Хто вбиває головну річку країни?".

Журналістам "СтопКору" на човнах продемонстрували новостворені мілини та острови посередині Дніпра та розповіли про причини й наслідки руйнації каскаду водойм Дніпра.

"56 нових мілин з'явились у Дніпрі. За 10 років на їх місці будуть вже острови. Чому? Бо за 20 років в Україні й досі не розроблена державна програма  захисту Дніпра", – констатує голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

"СтопКор" разом з Асоціацією рибалок України та Національною екологічною радою виступив співорганізатором заходу з метою привернення уваги громадськості до наслідків руйнації Дніпра.

Координатор ГО "Стоп корупції" Богдан Хмельницький розповів про довготривалу і небезпечну боротьбу організації з піщаними браконьєрами, які нищать столичні водойми, про безпорадність контролюючих інстанцій та анонсував новий напрямок роботи: протидію нелегальним автомийкам, які отруюють воду ріки фосфатами. "До захисту Дніпра ми маємо підходити більш масштабно і комплексно", – зазначив Хмельницький.

Громадськість разом з чиновниками-екологами та вченими виявила причини обміління Дніпра. Рибінспекція констатує масове вимирання риби у річці. Представники  екоінспекції столиці заявили, що винищувачі Дніпра відчувають себе безкарними через мораторій на перевірки.

Вчені повідомили, що ріка перетворюється на болото через неконтрольоване зростання рослин. А дослідження каскаду водойм Дніпра демонструють вражаюче зменшення водних ресурсів – на 50-100 кв метрів.

"Попри те, що Дніпро – водойма державного значення, гроші на дослідження не виділяються" – скаржаться вчені.

Громадськість, екологи та вчені виступили з рекомендаціями до державних органів та домовились про спільні ініціативи з порятунку Дніпра.

 

Інші новини

Коментарі