Команда "Стоп корупції" слідкувала у Вищому Спеціалізованому суді України за справою щодо земельної ділянки  47 га сільськогосподарського призначення в Згурівському районі Київської області. Фермер, який обробляв вказану ділянку кілька років, раптом дізнався, що ділянку передали новому власнику.

"Сьогодні фермери потерпають від рейдерства. Річ у тім, що до 2013 року земельні ділянки не реєструвалися в державному кадастрі, а був закритий реєстр земель. А з 2013-го, коли був створений Державний земельний Кадастр, співробітникам земельних відділів потрібно було перенести відомості з державного реєстру земель до державного земельного кадастру. Утім часто ці дані не вносились. А, отже, такі ділянки могли отримати нові номери й бути передані новим власникам. І такі ситуації трапляються чи не щодня", – пояснює ситуацію Голова Асоціації фермерів Київщини Олександр Чубук.

Через зловживання службовим становищем працівників земельного відділу ділянку фермера Олександра Явона Держгеокадастр передав іншому  власнику – Станіславу Кошелю, працівнику СП ТОВ "Нива Переяславщини" – підприємства, яке підконтрольне відомому латифундисту і рейдеру Олександру Мостіпану.

Детально про схеми сучасного рейдерства дивіться на відео.

 

Коментарі