Представники об'єднаної команди "Стоп корупції" навідались до керівництва Національного природного заповідника "Святі гори" у Святогірську на Донеччині через вирубку дерев на території заказника. Подробиці повідомили активісти проекту.

"Спочатку директора НПП "Святі гори" Приймачука ми не застали на робочому місці, пізніше він сам зв'язався з активістами з місцевого осередку проекту та наполягав на зустрічі, а потім поводився агресивно та неадекватно.

Ми хотіли отримати пояснення щодо виявлених нами фактів незаконних рубок лісу в Теплінському лісництві 4 та 5 квітня цього року.

Ми хотіли дізнатись, чому в "режим тиші" відбувалась рубка дерев, чому місцеві жителі не можуть виписати собі дрова в парку, а змушені купувати їх у посередника за завищеною ціною, але відповіді так і не отримали", – розповіли подробиці активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, активісти "Стоп корупції" у Святогірську викрили незаконну вирубку лісу в НПП "Святі гори".

"У прифронтовій зоні – Національному природному парку "Святі гори" – оголошено режим тиші для лісорубів. Проте Святогірська команда "СтопКору" фіксує в Теплинському лісництві порушників.

Директор Національного парку навідріз відмовився вірити у правдивість оприлюдненого активістами відео", – розповіли в святогірському осередку "Стоп корупції".

"СтопКор" зібрав круглий стіл і долучив до аналізу проблеми екологів з Харкова. Ті порахували збитки від знищення дерев і рідкісних рослин – понад 300 млн грн!

Крім того, відокремлений підрозділ "Стоп корупції" відвідав Департамент екології та природних ресурсів в Донецький області та надав відео докази правопорушення, що було вчинене 4 та 5 квітня 2017 року в НПП "Святі гори".

Також активісти за даним фактом звернулися до Керівника Донецької воєнно-цивільної адміністрації П. Жебрівського з ініціацією створення фахової комісії за участю Департаменту екології та природних ресурсів в Донецькій області, Державної екологічної інспекції в Донецькій області.

"Висновки робочої групи з вивчення ситуації підтвердили – вирубки дійсно були, а ліс розкрадали. Утім слідство за незаконне знищення лісу Слов'янська поліція вела недовго і провадження закрили вже за два тижні", – додали активісти "Стоп корупції".

Активісти й журналісти "СтопКору" запевняють: продовжуватимуть війну з корупцією і далі боротимуться за збереження природи.

 

Коментарі