“СтопКор” подаватиме до суду на митницю Чернівецької області за образу честі, гідності та ділової репутації журналіста проекту

Митниця ДФС України у Чернівецькій області надала некоректну відповідь на запит журналіста "СтопКору" Миколи Петіченка.

Т.в.о. головного митника області звинуватив нашого колегу у розхитуванні економічної та політичної ситуації у суспільстві та піддав сумніву його професійність та зв'язок із журналістським фахом.

Юристи "Стоп корупції" уже готують позов до суду за цими фактами. "Наш колега журналіст із Чернівців Микола Петіченко у рамках підготовки розслідування про контрабанду на держкордоні звернувся з офіційним запитом до митниці ДФС України у Чернівецькій області.

Активіст поцікавився, скільки вагонів перетнули державний кордон України за певний період часу, усі терміни журналіст вказав у документі, на що отримав від служби некоректну відповідь за підписом Т.в.о. голови митниці області. У листі Миколі Петіченку, посилаючись на невідповідні для цього випадку статті Митного кодексу, зазначили, що не можуть надати інформацію, а насамкінець звинуватили журналіста в ескалації політичної та економічної ситуації у суспільстві та додали, що нібито Микола Петіченко не справжній журналіст, а використовує цей статус з корисливих мотивів і для особистих цілей.

Таке формулювання абсолютно неприйнятне, ображає честь, гідність та ділову репутацію людини, яка є журналістом не лише за покликанням, а й за офіційними документами, та піддає сумніву, на нашу думку, професійність працівників митниці, які готували цю відповідь, та самого Т.в.о. начальника, який підписався під цим текстом. З цього приводу ми вже готуємо позов до суду", – зазначили юристи "Стоп корупції".

Нижче ми наводимо оригінал документу для ознайомлення зі стилем роботи митниці області та ставленням державних службовців до професійних журналістів.

 

Коментарі