“СтопКор” почав рейд незаконними сміттєзвалищами Київської області

Активісти "Стоп корупції" почали громадський моніторинг сміттєвих полігонів на території Київської області. За даними представників проекту, точок у пристоличному регіоні 7.

"Ми плануємо перевірити діяльність сміттєзвалищ на території Київської області. За нашою інформацією, більшість точок працюють неофіційно, без відповідних дозвільних документів. Ми уже навідались на полігон твердих відходів у селі Рожківка Броварського району. Представники ТОВ "Десна-2", яке веде діяльність на цій території, не змогли надати нам жодних офіційних дозволів на роботу, на місці не було навіть копій документів.

Ми викликали на місце правоохоронців і написали заяву, у якій звернулись із вимогою з’ясувати законність роботи сміттєзвалища. Представники точки запевнили, що вони в процесі переліцензування, тому на об'єкті й немає документів", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.

На черзі перевірка ще кількох сміттєвих полігонів в області.

Нагадаємо, журналісти "СтопКору" дізнались, як держпідприємство "Укрекоресурс" підняло гроші на так званому утилізаційному зборі. Оплата послуги з компаній-виробників мала йти на будівництво сортувальної лінії, яку так і не запустили.

Автор розслідування Артем Лагутенко показав, що відбувається у сфері утилізації та перероблення сміття в Україні, журналіст побував на сортувальному заводі, поспілкувався з приватними фірмами з переробки непотребу, дізнався, які законодавчі ініціативи потрібні для цивілізованого виходу України зі сміттєвого колапсу, аби не перетворитись на суцільне сміттєзвалище, і скільки утилізація продуктів життєдіяльності може коштувати українцям.

 

Інші новини

Коментарі