“СтопКор” пікетує Вищу раду правосуддя через підозру суддів Дарницького суду Києва у змові з піщаними нелегалами з Видубичів

Команда "Стоп корупції" пікетувала Вищу раду правосуддя з вимогою проконтролювати роботу суддів Дарницького районного суду у справі про незаконний видобуток піску по вулиці Промисловій, 4 на Видубичах.

"За спостереженнями активістів, під час розгляду справ служителі Феміди виносять рішення виключно в інтересах браконьєрів, не враховують докази вини бізнесменів з боку прокуратури та слідчого відділу водної поліції Києва. На першому судовому засіданні суддя винесла вердикт на основі, як з'ясувалось, фіктивного дозволу на розчистку дна. А в тексті ухвали, яку оприлюднили згодом, не було жодного згадування про відсутність спецдозволу на користування та видобуток надр від Держгеонадр.

Окрім того, у документі не були враховані тези з боку прокурора та слідчого. Тоді суддя відмовила в арешті техніки піщаних нелегалів. А днями ми дізнались, що відбулось чергове судове засідання, під час якого суддя відмовила водній поліції у допуску на територію об'єкта на Видубичах для забору проб видобутого піску для проведення експертизи.

День та час судових засідань тримають у таємниці та приховують від громадських активістів. Ми припускаємо, що судді можуть бути у злочинній змові з піщаними нелегалами та й надалі виноситимуть рішення виключно в їхніх інтересах. Фактично, Дарницький районний суд блокує роботу правоохоронного відомства та зводить нанівець роботу громадських активістів, які викрили незаконну діяльність з розкрадання державних надр у Голосіївському районі Києва. Група компаній, за попередніми підрахунками, на рік заробляла понад 300 мільйонів гривень "чорного" налу. Наразі на території знаходиться 300 тисяч тонн видобутого піску", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Додамо, ТОВ "Мостобуд", яке проводить незаконний видобуток піску по вул. Промисловій, 4 у Києві, намагається тиснути на ГО "Стоп корупції" через СБУ та ГПУ. Представники компанії звернулися до керівництва правоохоронних відомств із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ст. 55, 60 КПК України. Про це стало відомо представникам "Стоп корупції".

"Представники компанії, яка щороку заробляла на незаконному видобутку піску близько 300 млн гривень, у будь-який спосіб намагаються залишити свій "хлібний" бізнес. Спочатку піщані браконьєри, які уже завдали непоправної шкоди екології столиці та своїми діями призвели до руйнування річища Дніпра, підмиву опор Південного мосту, вийшли "сухими з води" після засідання у Дарницькому районному суді Києва. Суддя не взяла до уваги очевидні докази порушень в діяльності компанії, не врахувала доводи прокурора та слідчого. Про це свідчить текст ухвали. Натомість свій вердикт про відмову в арешті техніки, яку браконьєри використовували для намиву, складування та вивезення піску, служителька Феміди базувала на так званому дозволі на розчистку дна. Після того, як ми звернулись до Держводного агентства України, з'ясувалось, що цей документ – фікція.

Тепер ТОВ "Мостобуд" звернулось із заявою про вчинення кримінального правопорушення до СБУ та ГПУ, у якій описує себе як благонадійних підприємців, дисциплінованих платників податків, на яких тиснуть. При цьому бізнесмени не гребують звинувачувати водну поліцію Києва у тому, що правоохоронці нібито без відома та присутності представників компанії провели огляд місця події.

Ми вважаємо звернення підприємців, які роками здійснювали незаконну діяльність, наживались на державних надрах, спробою відвернути увагу громадських активістів від своїх злочинів та тиском на нашу громадську організацію "Стоп корупції", – зазначили представники проекту.

Додамо, що Державне агентство водних ресурсів України не надавало дозволів на роботу в акваторії Дніпра жодній з компаній, які проводили під виглядом так званої розчистки дна видобуток піску. Про це в агентстві повідомили "СтопКор" у відповіді на запит.

"Єдиний аргумент та документ, який нібито узаконював діяльність цілої низки компаній з різними назвами та формами власності на території Промислової, 4,  виявився фікцією. До речі, саме на цей дозвіл спиралась і суддя Дарницького суду, яка не дала арештувати техніку піщаних браконьєрів з Видубичів", – зазначили юристи "Стоп корупції".

Додамо, що у промзоні на Видубичах компанії ТОВ "Мостобуд", ПАТ "Мостобуд", ТОВ "Собі" проводили незаконний видобуток піску без відповідного спецдозволу від Держгеонадр. Загалом, за підрахунками активістів проекту, на території знаходиться понад 300 тисяч тонн нелегально намитого піску. За рік на цій точці браконьєри заробляли до 300 мільйонів гривень.

Команда "Стоп корупції" спільно з організаціями-однодумцями вимагає закриття точки, конфіскації та арешту піску і техніки.

Два з трьох земснарядів водна поліція Києва уже евакуювала на штрафмайданчик.

 

Інші новини

Коментарі