“СтопКор” підтримав ініціативу Мінрегіону щодо “блакитних ліній” для обмеження висотності забудови

Представники «Стоп корупції» позитивно оцінюють та підтримують ініціативу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо оновлення державних будівельних норм, зокрема, запуск «блакитних ліній» для обмеження висотності забудови території у населених пунктах.

Про таку ідею повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Ми вводимо нові лінії обмеження містобудівної діяльності, зокрема «блакитні лінії», що будуть регулювати обмеження забудови за висотою у населених пунктах – це вирішить проблеми хаотичної забудови за висотністю і сприятиме гармонізації міського простору. На сьогодні чинні норми встановлюють лише обмеження існуючих і запроектованих вулиць та доріг. Це так звані «червоні лінії», що позначають землі загального користування, призначені для прокладки комунікацій, впорядкування вулиць тощо, а також «лінії регулювання забудови» – розташування будівель. Обмеження висотності у нас відсутнє», – сказав він.

За словами Парцхаладзе, оновлений ДБН буде затверджений найближчим часом.

Проект ДБН «Планування і забудова територій» розроблено на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНіП ІІ-89- 80 «Генеральні плани промислових підприємств».

«Ми неодноразово під час розслідувань щодо незаконного будівництва у Києва та області стикались із корупційними схемами з перевищення законної поверховості на об’єктах. Так, наприклад, один з таких випадків у Голосіївському районі Києва по вулиці Козацькій, 55.

Дана забудова незаконна через ряд порушень, а саме нецільове призначення забудови, відсутність паспорта об’єкта та скасовані декларації на початок будівельних робіт. Також там порушена висотність об’єктів, що будуються. Наразі вони вже мають 6 поверхів, хоча для такого приватного сектору будувати на таку висотність не дозволено», – зазначили у «Стоп корупції».

Коментарі