“СтопКор” підтримав акцію протесту жителів столичного Подолу проти нелегальної автомийки в районі

Активісти "Стоп корупції" підтримали акцію протесту жителів Подільського району проти незаконної автомийки біля садового товариства "Верстатозавод". Подробиці розповіла журналістка "СтопКору" Дарина Ткачук.

"На акцію вийшло приблизно 40 людей та всі виразили своє обурення щодо діяльності цієї мийки.
Жодних відповідних документів на ведення подібного бізнесу на цій ділянці у власників немає. Ба більше, призначення землі – для ведення садівництва. Ще в 2014 році колишній власник двох ділянок садового товариства перепродав їх новому власнику. Сама мийка попри незаконну діяльність здійснює викид шкідливих речовин у воду, яку викачує зі свердловин.

Обурює, що автомийка розташована всього лише за 3 метри від найближчої приватної ділянки. Директор автомийки відмовився приїжджати та спілкуватися з громадянами. Тому ми викликали патрульну поліцію й слідчо-оперативну групу. Слідчий прийняв заяву, пояснення та свідчення громадян. За цією справою вже декілька місяців відкрите кримінальне провадження та ніякого результату немає", – розповіла журналістка проекту.

Нагадаємо, 14 грудня цього року до громадської приймальні проекту "Стоп корупції" звернулися члени садівничого товариства "Верстатозавод" через функціонування на території їхнього садівничого товариства незаконного автомийного комплексу. Мийка відкритого типу розрахована на шістнадцять автівок. Комплекс розміщений у Подільському районі міста Києва. Подробиці справи активісти проекту дізнались у ході спілкування з ініціативною групою місцевих жителів.

"Слід зазначити, що дана авто мийка функціонує без необхідних документів, дозволів та узгоджень. Робота такого незаконного комплексу завдає шкоди екології через відсутність належного очисного обладнання та в цілому порушує вимоги природоохоронного законодавства", – розповіли активісти "Стоп корупції". У планах команди проекту – перевірка усіх фактів щодо протиправної діяльності автомийного комплексу та виїзд за адресою розміщення мийки.

Додамо, на початку жовтня активісти "Стоп корупції" почали громадський контроль автомийних комплексів у столиці. Організувати своєрідний рейд представники проекту вирішили після шокуючих даних від екологів про забруднення Дніпра сульфатами. Ця речовина потрапляє у головну річку країни разом з побутовою хімією та мийними засобами, які у тому числі в свої роботі використовують автомийки Києва.

"Ми почали нашу перевірку з автомийного комплексу неподалік від метро Політехнічний інститут. Керівник мийки переконував нас у тому, що у нього встановлена система фільтрації та очищення. Є вигрібна яма. Продемонстрував всю систему очищення. Зазначив, що начебто труба поруч з комплексом, по якій зливають нечистоти, їм не належить", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Наразі заклад перевіряють представники екологічної інспекції.

Додамо, що за даними експертів, нелегальні автомийки забруднюють водойми у Києві фосфатами. Елемент потрапляє з хімією, яку застосовують мийники, у питну воду. Про це у ході семінару, у якому взяли участь активісти "Стоп корупції", повідомив голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков.

"Очисні споруди старого зразка, які в нас функціонують дотепер, не розпізнають фосфати, які потрапляють до питної води разом з іншою хімією, наприклад, з автомийок! Олександр підняв кричущу проблему великих міст, про яку мало хто замислюється: автомийки! Виявляється, їхні стоки отруюють водойми столиці та потрапляють до наших квартир! Є ідея розпочати наступ на нелегальні автомийки столиці", – зазначали раніше стопкорівці.

Коментарі