“СтопКор” підбив підсумки антикорупційного рейду на Черкащині

Активісти "Стоп корупції" з п'ятнадцяти міст України під час антикорупційного рейду в Черкаській області викрили бездіяльність керівництва Уманської місцевої прокуратури, злочинні схеми приватизації комунального майна в Умані та збагачення мера і його оточення, а також численні факти порушень з боку нардепа Антона Яценка, який пройшов до парламенту за цим округом і тримає виборців у страху.

Деталі виїзду у своєму Фейсбуці повідомив та підсумував координатор "СтопКору" Роман Бочкала.

"Всім привіт з Черкащини! Легенькі підсумки всеукраїнського збору команди "Стоп корупції", що відбувся днями. Цього разу взяли участь активісти з таких міст: Умань, Монастирище, Чернівці, Святогірськ, Костянтинівка, Марганець,  Київ, Херсон, Миколаїв, Врадіївка, Одеса, Конотоп, Харків, Олевськ, Львів.

Навели різкість прокурору Умані пану Павленку. Місцеві скаржаться, що він не впливає на своїх підлеглих, які не вносять до ЄРДР кримінальні провадження. Ну типу не впливає. Люди змушені через суд оскаржувати бездіяльність слідчих. І тоді вже прокуратура порушує справу. Це не корупція? Корупція.

Міського голову Умані пана Цебрія хотіли спитати про злочинні схеми приватизації комунального майна, збагачення депутатів та його заступників. Але в день нашого приїзду він взяв відпустку. Доведеться приїхати знову.

В селі Кочержинці "СтопКору" поскаржились на незаконне розпаювання земель. Місцевий депутат розподілив землю між своїми родичами, кумами та знайомими. Як банально. До сліз.

Далі приїхали в Монастирище. Історія для Зощенка. Є тут такий собі пан Орендарчук. Був підприємцем. Але, мабуть, через велику любов до країни пішов на держслужбу. Очолив райраду. І як очолив у 2015-му – так і влаштував на керівні посади своїх численних родичів. Голова Монастирищенської районної державної адміністрації пан Негода – родич Орендарчука. Дружина цього Негоди працює у фінансовому відділі РДА. В райдержадміністрації працюють два дядька Орендарчука та його сестра – бухгалтером! Ось такий сімейний підряд. Коза Ностра районного масштабу. Коли ми нагрянули до Орендарчука – виявилось, що він раптом у відрядженні. Але в приймальні збрехали. Бо відповідного наказу немає. Тоді нам повідомили, що Орендарчук на лікарняному.

І, мабуть, це теж брехня.

І ще. Куди б ми не приїхали – усюди нам казали про нардепа Яцена. Це його округ. Він тут як Карабас Барабас. Володар. Той самий, що сидів на тендерах і голосував за диктаторські закони. Це у ВР Яценко тікає від журналістів. А тут ти що – його іменем лякають. Ніби він якийсь циганський барон. Яскравий приклад – мешканці багатоповерхівки, яку підтоплює через незаконні дії забудовника по сусідству. Люди проти цього забудовника. Готові відірвати йому ногу. Але коли викликали поліцію і постало питання кому писати заяву, весь натовп замовк. Одна жінка каже: "Та це ж друг Яценка, ще з роботи звільнять... Піду вечерю готувати". Але знайшлися сміливці.

Що вам сказати... В Україні досі є панщина. Народ подекуди закріпачений страшенно. Але нічого. Лупаємо цю скелю. Підіймаємо дух. Віримо в зміни на краще. Навіть те, що корупціонери позачинялися в кабінетах, а зневірені люди підняли голови, вже результат", – написав Роман Бочкала у соцмережі.

 

Коментарі