“СтопКор” передав меру Кличку звернення через відмову аудиторів КМДА пояснити, як проходила перевірка фінансових порушень з боку екс-керівника КП “КМБТІ”

Активісти "Стоп корупції" зареєстрували у КМДА звернення на адресу київського міського голови Віталія Кличка щодо фактичної відмови департаменту внутрішнього фінансового аудиту та контролю адміністрації повідомляти представникам проекту деталі перевірки фінансових порушень з боку службових осіб КП "КМБТІ".

У відомстві, на думку юристів "Стоп корупції", обмежились формальним описом процедур та зазначили, що інформація не належить до публічної. Про це ідеться у відповіді представників профільного департаменту КМДА на запит юристів "Стоп корупції".

Представники проекту піддають сумніву прозорість та об'єктивність перевірки фінансово-господарської діяльності КП "КМБТІ" Департаментом внутрішнього фінансового аудиту та контролю КМДА. Ідеться про фінансові зловживання колишнього керівника КП "КМБТІ" Василя Сенчука на суму у понад 8 мільйонів гривень.

Подробиці розкрили юристи "Стоп корупції".

"За результатами звернень наших активістів – членів територіальної громади м. Києва, нами проводиться журналістське розслідування щодо фінансових порушень з боку ряду колишніх службових осіб підприємства яке належить, підпорядковане та підзвітне громаді столиці – Комунальне підприємство Київської міської ради "Київське міське бюро технічної інвентаризації", в тому числі колишнього його директора – Сенчука Василя Володимировича (далі – Підприємство, КП"КМБТІ").

Так, 24.04.2017 року за вих. № 262, № 263, № 264 нами було направлено звернення  до першого заступника голови КМДА, директора Департаменту комунальної власності КМДА та очільника департаменту внутрішнього фінансового аудиту та контролю КМДА з проханням провести перевірку матеріалів фінансових порушень з боку службових осіб КП "КМБТІ" в рамках проведення перевірки фінансово-господарської діяльності КП "КМБТІ" Департаментом внутрішнього фінансового аудиту та контролю КМДА.

Про результати розгляду звернення та використання інформації при проведенні перевірки ми просили повідомити організацію у визначені чинним законодавством строки у письмовій формі", – розповіли у юридичному департаменті "Стоп корупції".

У вищевказаному зверненні були надані документи та матеріали, що свідчать про фінансове зловживання колишнього керівника БТІ Сенчука В.В., що нанесло збитків на загальну суму 8 452 813, 45 грн, в тому числі виявлені в ході проведення нашого журналістського розслідування факти, які явно свідчать про те, що колишнє керівництво КП "КМБТІ", перебуваючи у змові з керівництвом КП "АТП", завдало величенних збитків територіальній громаді міста Києва.

"У відповідь на наші неодноразові звернення нам все ж було надано копію аудиторського звіту від 27.06.2017 року №070-5-13/30, складеного за результатами проведення перевірки діяльності КП"КМБТІ".

Опрацювавши даний Аудиторський звіт, встановлено, що надані нами аудиторам матеріали фінансово-господарських порушень з боку службових осіб КП "КМБТІ" на суму понад 8 млн грн аудиторами при перевірці не враховані та у звіті відсутні. Таким чином, аудитори КМДА не захотіли вбачати у викладених нами фактах порушень та зафіксувати їх у звіті.

Натомість, аналогічне звернення з викладенням аналогічних порушень з боку службових осіб КП"КМБТІ" нами було направлено до Генеральної прокуратури України, яка, перевіривши матеріали, знайшла їх обґрунтованими та за даним фактом зареєструвала кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем керівництвом КП "КМБТІ", що призвело до нанесення збитків в особливо великих розмірах – більш як 8 млн грн.

Ми звернулись до Департаменту внутрішнього фінансового аудиту та контролю КМДА із запитом про роз’яснення обґрунтування та мотивування деяких висновків, викладених у звіті щодо використання в роботі КП "КМБТІ" програмного комплексу КІАС КМБТІ (Мегаполіс).

Проте у відповіді на наше звернення №070-2-1-05/1544 від 06.07.2017 року та на виконання доручення Київського міського голови Кличка В.В. №14428 від 05.07.2017 року було зазначено лише перелік нормативно – правових документів, якими Департамент керується у своїй роботі (у тому числі на Стандарти внутрішнього аудиту, що затверджені наказом  Міністерства фінансів України від 04.10.2011 №1247), вказано, що згідно зі Стандартами внутрішній аудит здійснюється незалежно та об’єктивно шляхом збору аудиторських доказів працівниками підрозділу внутрішнього аудиту із застосуванням методів, методичних прийомів та процедур, що забезпечують обґрунтованість висновків за його результатами, які визначаються аудиторами самостійно.

Окрім того, у відповіді зазначено, що надання роз’яснень чи пояснень з приводу проведення аудиторами внутрішнього аудиту не відноситься до категорії публічної інформації за визначенням.

Аналогічну позицію викладено у листі Департаменту №070-2-2-05/1581 від 12.07.2017 року, наданому за результатами розгляду нашого повторного звернення щодо фактів грубого порушення фінансового законодавства з боку керівництва КП "КМБТІ", – додали юристи.

"Тобто із наданої відповіді можна прийти до висновку, що Департамент не вважає за необхідне надати звичайне пояснення тому, чому аудитори у своєму звіті прийшли до тих чи інших висновків, а самі аудитори при їх формуванні не обмежені нічим. Про яку об’єктивність висновків можна вести мову?

До того ж, відповідно до пункту 6.10 Стандартів,  підсумкова частина аудиторського звіту включає аудиторський висновок. Аудиторський висновок містить   обґрунтовані   підсумки  за результатами внутрішнього аудиту відповідно до його теми та цілей.

У наданому нам аудиторському звіті від 27.06.2017 року №070-5-13/30 в частині ряду питань аудиту побачити обґрунтовані підсумки важко (в тому числі по тих, мотивацію яких ми просили роз’яснити).

Відповідно до п.6.11 Стандартів, перед складанням аудиторського   висновку остаточно оцінюється аргументованість тверджень і доказів.

Згідно з п.6.17 Стандартів, рекомендації за результатами внутрішнього  аудиту повинні містити конструктивні пропозиції про удосконалення тих аспектів  діяльності  установи,  щодо  яких  проводився внутрішній аудит.

Рекомендації повинні базуватись на аудиторських висновках, бути адекватними, чітко формулюватись та мати відповідний алгоритм їх застосування.

По тих рекомендаціях, мотивацію яких ми просили роз’яснити, це побачити складно", – зауважили юристи "Стоп корупції".

У юридичному департаменті "Стоп корупції" просять київського міського голову Віталія Кличка провести перевірку дотримання вимог законодавства України в частині вимог до обґрунтованості висновків внутрішнього аудиту при складанні аудиторського звіту від 27.06.2017 року №070-5-13/30.

Окрім того, юристи проекту просять прореагувати в межах компетенції для подальшого не допущення шкоди інтересам територіальної громади міста Києва.

Взяти під особистий контроль розгляд питань, поставлених у зверненні, та притягнення винних осіб до відповідальності.

Інші новини

Коментарі