“СтопКор” отримав грант від Freedom House

Програма журналістських розслідувань "СтопКор" отримала грант від міжнародної неурядової організації Freedom House на проведення розслідування.

У планах команди проекту - розкрити корупційну схему злочинних дій посадовців органів місцевого самоврядування у Софії-Борщагівській і державних правоохоронних органів у сфері земельних відносин та будівництва. На підготовку матеріалу, відрядження, замовлення аналітики та запис коментарів експертів виділили "СтопКору" 1443 долари. Розслідування проведе журналістка проекту Лілія Ткачук.

"Це буде резонансне розслідування хронометражем у 26 хвилин. Нам вдалося викрити незаконні дії Софіївської сільської ради. 2009 року чиновники виділили невідомим земельні ділянки площею по 2 га, з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства. Деякі особи отримали земельні ділянки двічі, що є грубим порушенням законодавства. Раніше це були землі державного агрокомбінату "Пуща-Водиця". Спершу сільрада збиралася передати їх в оренду товариству з обмеженою відповідальністю, пізніше своє рішення скасувала, начебто через бездіяльність інвестора.

Мовляв, підприємці нічого з обіцяного не робили для оформлення ділянки. У попередніх планах товариства було збудувати школу, садок, зробити водопровід для всього села і 5% квартир дати працівникам "Пуща-Водиця". Далі були численні судові засідання. Та найцікавіше у цій історії - прізвища власників наділів, серед них родичі судді Господарського суду Київської області і старшого слідчого в особливо важливих справах ГПУ", - розкриває деталі майбутнього розслідування авторка Лілія Ткачук.

Зазначимо, що Freedom House - міжнародна неурядова організація, яка проводить дослідження для підтримки демократії, політичних свобод та прав людини.
Додамо, що Лілія Ткачук провела серію викриттів чиновників-корупціонерів. Так на її рахунку розслідування про узурпацію влади екс-головою райради на Рівненщині Мінічем, про привласнення службового майна вже колишнім прокурором Тернопільщини Мартинюком.

Після виходу сюжетів на Мініча завели два кримінальні провадження, а згодом він звільнився. Мартинюка після ефіру "СтопКору" понизили та перевели в іншу область.

Коментарі