“СтопКор” оголосив війну нелегальним автомийкам

Заступник голови правління ГО "Стоп корупції" Богдан Хмельницький анонсував новий напрямок роботи "Стоп корупції" – боротьба з нелегальними автомийками, які отруюють води Дніпра. 

У планах проекту також протидія нелегальним забудовам берегів. Про це стопкорівець повідомив під час прес-конференції.

"Можете не вірити власним очам. Виявляється, прогулянка Дніпром пішки – реальність! Сьогодні це продемонстрували активісти "Стоп корупції" – для того, щоб показати, як вбивають Дніпро піщані нелегали. На очах журналістів і чиновників-екологів хлопці стояли посеред Дніпра по коліно у воді", – зазначив активіст.

У процесі прес-конференції активісти проекту розповіли про тривалу і небезпечну боротьбу із розкрадачами піску, про безпомічність контролюючих органів, роботу яких по суті роблять активісти, а також про корупцію, яка панує у піщаному бізнесі.

До дискусії щодо проблеми знищення Дніпра залучили експертів із Мінекології, агентств водного і рибного господарства, вчених, фахівців-екологів та громадських активістів.

"Говорили не тільки про варварське вбивство головної річки країни через розкрадання надр та забруднення води. Закликали чиновників до відповіді та пропонували шляхи захисту і відродження Дніпра.

Ну як можна зупинити піщану мафію штрафами у 136 грн??? Адже заробляють на розкраданні піску мільйони. А суцільні незаконні забудови берегів Дніпра? Цілі палаци зростають на берегах, перетворюючи річки на приватні басейни. А це руйнує водойми. До того ж, фосфатні стоки автомийок отруюють воду.

Потрібно розробити чітку державну програму захисту водойм, негайно збільшити штрафи та посилити контроль за дотриманням норм і правил. А ми, громадськість, беремось контролювати цей процес. А якщо потрібно, допоможемо чиновникам і у законотворчості. Дніпро потрібно рятувати гуртом!", – додав заступник голови правління ГО "Стоп корупції" Богдан Хмельницький.

 

Інші новини

Коментарі