“СтопКор” навідався у гості до недолюстрованого чиновника часів Януковича Олега Рафальського

Активісти "Стоп корупції" завітали у гості до директора інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Олега Рафальського. Протягом місяця представники проекту у різні дні намагались марно застати очільника наукової установи на робочому місці.

Подробиці візиту розповів керівник правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

"З відкритих джерел ми дізнались, де офіційно проживає Олег Рафальський і завітали до нього в Ірпінь. Мешкає директор інституту у приватному маєтку у котеджному містечку закритого типу. На території обійстя Рафальського житловий будинок загальною площею у понад 300 квадратних метрів, гостьовий будиночок та господарчі споруди. Чоловік, який представився завгоспом, підтвердив, що маєток належить саме герою нашого розслідування. Самого Рафальського вдома не було", – розповів Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, у ході розслідування журналісти "СтопКору" з'ясували, що чиновнику з близького оточення Януковича Олегу Рафальському вдалось уникнути люстрації. Прізвище посадовця не подали в реєстр осіб, які підлягають люстрації. Після виходу в ефір сюжету "СтопКору" Рафальським зацікавились у Громадському люстраційному комітеті.

Колишнього заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича Олега Рафальського не було у реєстрі чиновників часів злочинного режиму, які підпадають під люстрацію. Про це у ході розслідування дізнався журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко, який звернувся до голови ради громадського люстраційного комітету.

"Випадок, коли журналістська допитливість дає ефект. У ході розслідування Стоп корупції звернувся до Саша Дрик (Голова ради громадського люстраційного комітету) із питанням про люстрацію держиморди Олега Рафальського (колишній риг, заступник голови адміністрації Януковича і скромний директор інституту при Національній академії наук України). Виявилось, держиморди в реєстрі не було. І тепер люстраційний комітет не тільки вніс його в перелік, але й з'ясовує, чому держиморду не подали держустанови в реєстр раніше.

Координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала звернув увагу на те, скільки подібних держиморд приховали від люстраційного комітету. І скільки тих, що там вже є, відновлюються на посадах? Цим питанням варто приділити окрему увагу", – зазначив журналіст "СтопКору" та автор розслідування про статки екс-засупника голови АП Януковича Олега Рафальського.

Зазначимо, що журналісти "СтопКору" дізнались, як люстрований заступник голови АП президента-утікача Олег Рафальський уже три роки очолює інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. Директор наукового інституту декларує надприбутки, а працівники не можуть пояснити, чим займається установа.

У власності родини Рафальських – елітні квартири у столиці та під Києвом, мисливські угіддя на 50 тисяч гектарів за містом, десять земельних ділянок у Київській області та майже сто на Кіровоградщині. "СтопКор" дізнався про джерела збагачення родини і показав вражаючі схеми бізнесу сім'ї недолюстрованого посадовця часів Януковича.

 

Коментарі