“СтопКор” надав членам земельної комісії Київради незаперечні докази незаконності будівництва у сквері імені Максима Шаповала

Активісти "Стоп корупції" звернулись до членів постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування через відмову управління правого забезпечення діяльності КМР визнавати законним рішення комісії щодо розірвання договору оренди із забудовником скверу імені Максима Шаповала. Представники проекту передали звернення кільком членам комісії. 

У документі перерахували усі докази незаконності оренди ділянки на Повітрофлотському проспекті та підстави для розірвання угоди з товариством, яке планувало звести на місці скверу, названого на честь розвідника, висотку. Деталі повідомили юристи проекту.

"На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування (далі – Комісія) 19.09.2017 року було винесене питання за №1 у порядку денному "Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.01.2005 № 72-6-00245, укладеного між Київською міською радою та ТОВ "АРГУМЕНТ ВВ" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на просп. Повітрофлотському, 11-13 у Солом'янському районі м. Києва".

Після розгляду питання було прийняте вмотивоване рішення щодо розірвання договору оренди земельної ділянки площею 0,1942 га, кадастровий номер 8000000000:72:101:0024 (далі – Рішення).

Проте Управлінням Правового Забезпечення Діяльності КМР був винесений правовий висновок № 08/230-2180, яким визначив рішення Комісії від 19.09.2017 таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Управління Правового Забезпечення Діяльності КМР в обґрунтування свого висновку посилається на ст. 31 ЗУ "Про Оренду Землі", ігноруючи положення Земельного Кодексу України та договору оренди земельної ділянки площею 0,1942 га, кадастровий номер 8000000000:72:101:0024.

Департаментом земельних ресурсів у сфері земельних відносин, в тому числі щодо здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель, було проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельної ділянки, та складено акт обстеження від 12.07.2017 року №17-1110- 09. Згідно з висновками, викладеними в акті обстеження, зазначено, що вказаній земельній ділянці ростуть зелені насадження (дерева), а сама земельна ділянка вільна від забудов, згідно з договором оренди, не використовується.

При цьому жодної інформації про хід будівництва на об’єкті не розміщено, в тому числі відсутній інформаційний стенд із даними замовника, підрядника, проектувальника, реквізитами дозвільних документів.

Виникають питання й про проектну документацію щодо об’єкта, в тому числі санітарну безпечність об’єкту, його вплив на навколишнє середовище, а також про наявність необхідної містобудівної документації для його спорудження, у тому числі містобудівних умов та обмежень.

Водночас, у розділі "Реєстр дозвільних документів" сайту Державної архітектурно-будівельної інспекції України жодних відомостей про наявність виданих для виконання робіт за даною адресою декларацій про початок виконання будівельних робіт або дозволів на виконання будівельних робіт, так само як і декларації про готовність об’єкта до експлуатації чи відповідного сертифікату, знайти не вдалося.

Мешканці вбачають відсутність підтримки інтересів громади, які незаконно погодили та виділили вищевказану земельну ділянку в оренду, хоча усвідомлювали про можливу шкоду, що може бути завдана громаді та державі в цілому внаслідок таких дій.

За правилами статті 141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є:

а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;

б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом;

в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій; (зі змінами від 2009 року) припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;

г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;

ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

д) систематична несплата земельного податку або орендної плати.

Щодо висновків, викладених в акті обстеження від 12.07.2017 року №17-1110- 09, зазначено, що вказаній земельній ділянці ростуть зелені насадження (дерева), а сама земельна ділянка вільна від забудов, згідно з договором оренди, не використовується, крім того, відсутня інформація щодо плати за землю.

Крім того, пунктом 7.3 договору оренди земельної ділянки площею 0,1942 га, кадастровий номер 8000000000:72:101:0024 встановлено можливість одностороннього розірвання договору за умови порушення істотних умов договору.

А отже, є достатньо підстав для того щоб розірвати вказаний договір оренди земельної ділянки", – зазначили у юридичному департаменті проекту.

Команда "Стоп корупції" просить членів профільної комісії Київради вжити заходів для усунення усіх помилок та невідповідностей до законодавства України, що були допущені при винесенні проекту рішення від 19.09.2017 "Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.01.2005 № 72-6-00245, укладеного між Київською міською радою та ТОВ "АРГУМЕНТ ВВ" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на просп. Повітрофлотському, 11-13 у Солом'янському районі м. Києва". Окрім того, зірвати договір оренди між Київською міською радою та ТОВ "Аргумент ВВ" на земельну ділянку площею 0,1942 га, кадастровий номер 8000000000:72:101:0024.Нагадаємо, активісти "Стоп корупції" спільно з жителями будинків на Повітрофлотському проспекті, 11/15 у Києві створили ініціативну групу для того, щоб відстояти сквер Максима Шаповала від знищення та забудови. Таке рішення активісти проекту ухвалили із жителями району після спільної акції протесту.

Додамо, ТОВ "Аргумент-ВВ" планував звести на місці скверу пам'яті Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті житловий будинок. Ділянку у 0,19 га компанія отримала в оренду на 25 років у 2004 році за часів міського голови Олександра Омельченка. Тоді на місці зеленої зони планували зробити торговельний центр. У забудовника немає відповідних дозвільних документів та погоджень. Про це після акції протесту жителів району проти знищення скверу названого на честь загиблого розвідника повідомив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Керівника спецназу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста за "моторол" або російський слід.

Командир спецназу Головного управління розвідки – полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Коментарі