Активісти "Стоп корупції" зі Святогірська на Донеччині пропонують легальним перевізникам лісу клеїти на авто наліпки з логотипом проекту. Таку акцію активісти проводять у рамках моніторингу ситуації з вирубкою та транспортуванням деревини у регіоні.

Про це написав голова місцевого осередку проекту Володимир Рибалкін.

"Після нашого викривального розслідування про масову вирубку здорових дерев під виглядом так званої санітарної вирубки у Національному природному парку "Святі гори" ми почали громадський моніторинг усіх ваговозів з лісом. Один з водіїв, у якого у порядку усі документи, залюбки відгукнувся на нашу пропозицію та наклеїв на авто наліпку із закликом "Стоп корупції". Натомість керівництво національного заказника звинувачує активістів проекту у перешкоджанні проведення санітарних рубок. Після нашого викривального розслідування діяльність керівництва НПП "Святі гори" перевіряють", – розповів голова святогірського осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін.

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" у Святогірську викрили незаконну вирубку лісу в НПП "Святі гори".

"У прифронтовій зоні – Національному природному парку "Святі гори" – оголошено режим тиші для лісорубів. Проте Святогірська команда "СтопКору" фіксує в Теплинському лісництві порушників.

Директор Національного парку навідріз відмовився вірити у правдивість оприлюдненого активістами відео", – розповіли в святогірському осередку "Стоп корупції".

"СтопКор" зібрав круглий стіл і долучив до аналізу проблеми екологів з Харкова. Ті порахували збитки від знищення дерев і рідкісних рослин – понад 300 млн грн!

Крім того, відокремлений підрозділ "Стоп корупції" відвідав Департамент екології та природних ресурсів в Донецький області та надав відеодокази правопорушення, що було вчинене 4 та 5 квітня 2017 року в НПП "Святі гори".

Також активісти за даним фактом звернулися до керівника Донецької воєнно-цивільної адміністрації П. Жебрівського П. з ініціацією створення фахової комісії за участю Департаменту екології та природних ресурсів в Донецький області, Державної екологічної інспекції в Донецький області.

"Висновки робочої групи з вивчення ситуації підтвердили – вирубки дійсно були, а ліс розкрадали. Утім слідство за незаконне знищення лісу Слов'янська поліція вела недовго і провадження закрили вже за два тижні", – додали активісти "Стоп корупції".

Активісти й журналісти "СтопКору" запевняють: продовжуватимуть війну з корупцією і далі боротимуться за збереження природи.

 

Коментарі