“СтопКор”івці з’ясували, як в Україні розслідують справи про напади на журналістів

У рамках підготовки розслідування наш колега Артем Лагутенко довідався, скільки справ про перешкоджання журналістській діяльності та про насильство над медійниками доходять до суду і дістають вироки.

Журналіст одержав дані від Інституту масової інформації. Там лише з вересня цього року передали до МВС 329 кейсів. Фактично брали лише порушення з початку каденції президента Петра Порошенка.

Із цієї кількості, виявилося, 136 журналістів не подавали заяв до правоохоронних органів, що потім ускладнює процес розслідування. Без заяви про злочин важко працювати по гарячих слідах. МВС передало до суду 17 справ, з них 7 - по 171 статті (перешкоджання законній проф.діяльності журналістів) і одну справу за новою статтею - 345-1 (погроза або насильство щодо журналістів).

Водночас прокуратура передала до суду три справи за побиття журналістів на Майданах у грудні 2013 року - по одному випадку у Києві, Дніпропетровську та Черкасах.

На сьогодні, за даними ІМІ, у суді як мінімум 11 справ, пов'язаних із нападами на журналістів. До порівняння 2014 року таких справ було 6, 2013 - 5.

Поборники зауважують певний прогрес. Хоча ще лишається купа питань до якості судових засідань і якості вироків.

Загалом, за даними Інституту масових комунікацій, за десять місяців 2015 року в Україні зафіксовано 52 випадки нападів на журналістів і ще 84 перешкоджання законній професійній діяльності наших колег.

Коментарі