“СтопКор” допоміг жінці відвоювати квартиру у посадовця столичної Держфінінспекції

Дарницький районний суд Києва задовольнив позовну заяву Ірини Слівінської, яка з 2014 року намагається захистити своє право на квартиру. Жінка дізналась, що житло, за яке вона справно сплачувала квартплату та комунальні послуги, належить начальнику відділу Держфінінспекції в м. Києві та начальнику відділу моніторингу держзакупівель Олександрові Герасименку і помешкання передали до службового фонду.

Як з'ясувалось, за цією схемою Герсименко отримав ще щонайменше 5 службових квартир, які чиновник перевів у житловий фонд. Подробиці справи розкрили юристи "Стоп корупції".

"Пані Ірина Слівінська з донькою на протязі довгих років відстоювала своє право власності на квартиру.

Слівінська І. В., як власник квартири, уклала договір про надання       житлово-комунальних послуг і протягом всього часу проживання, до 2014 року, сплачувала квартирну плату і комунальні послуги, постійно утримувала житло в належному стані. Але як виявилось в 2014 році – вона не є власником квартири.

Власником визнано  пана Герасименка Олександра Васильовича та житло переведено до службового фонду. Пан Герасименко виявився людиною не простою, а начальником відділу Держфінінспекції в м. Києві та начальником відділу моніторингу держзакупівель.

Як вдалось установити, окрім цієї спірної квартири Герасименко отримав у Києві ще мінімум п'ять службових помешкань, які потім перевів у житловий фонд. Квартири були приватизовані на дружину, батька, матір та малолітнього сина.

Через деякий час Слівінській видали розпорядження вже Шевченківської райдержадміністрації, яке затверджувало рішення столичної Держфінінспекції про надання службової трикімнатної квартири чиновникові Олександру Герасименкові.

Як виявилось, в Держфінінспекції існувала схема відбору житла. Квартирні оборудки практикував їхній чиновник, який позбавляв домівок багатьох киян. Схема проста: чиновники без житла мають право на службову квартиру від тієї державної установи, де працюють. Існують списки порожніх квартир, які за законом має надавати районна адміністрація. Ніби все законно. От тільки квартири були не порожніми, а чиїмись. Їх віддавали чиновнику разом із власниками.

Так, 02.09.2015 р. Слівінська І. В. подала позовну заяву до Дарницького районного суду м. Києва до Герасименка Назара Олександровича і потім судова тяганина затягнулась на роки.

Заявниця встигла пройти, як апеляційне, так і касаційне оскарження. І тільки 13.12.2017 року судова тяганина була завершена та жінка видихнула з полегшенням. Була отримана перемога, а квартира врешті-решт повернеться до законного власника", – зазначили у юридичному відділу "Стоп корупції".

Коментарі