«СтопКор» добивається справедливого покарання для нападників на бійця АТО у Білій Церкві

До активістів «Стоп корупції» надійшло звернення від Голови правління Громадської організації "Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій" В'ячеслава Вовченка.

У зверненні йдеться про те, що Білоцерківський міськрайонний суд відмовив у затриманні нападників, які побили учасника бойових дій Романа Старовойтова.

Військовослужбовець 30 ОМБР Роман Старовойтов прибув у відпустку з зони АТО на новорічні свята. Однак замість святкування з родиною опинився на лікарняному ліжку.

27 грудня 2015 року його з його вагітною дружиною викрали невідомі. Романа побили, а його вагітну дружину силоміць утримували в неволі. Причина такого нелюдського поводження та мордування - звинувачення з боку місцевих на адресу Романа у нібито підпалі гаража. Хоча сам боєць запевняє, що він до пожежі не причетний.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, утім підозрювані досі лишаються на волі. Місцеві жителі обурені. Тож команда «Стоп корупції» вирушила до Білої Церркви, щоб з'ясувати, чому суд не затримав порушників. Активісти та знімальна група проекту поспілкувалися з потерпілим у військовому госпіталі та з'ясували всі обставини бійки.

Відповідальний у цій справі суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Юрій Буцмак пояснив "СтопКору", що нібито діяв у межах Кримінально-процесуального кодексу, а саме статті 176. Тобто подавали клопотання про запобіжний захід "взяття під варту", хоча при цьому самі підозрювані не отримали повістки до міського відділеня поліції. «В цій ситуації ми спостерігаємо або службову недбалість, або ж можемо підозрювати корупцію.

Прокуратура або слідчі можуть навмисно лишати порушників на волі в очікуванні хабаря», - коментує правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин. Прес-секретар міського відділку поліції запевнив, що правоохоронці зробили все від них залежне і вже надіслали повістки на адресу реєстрації підозрюваних.

І додав, що поліція з'ясувала місцеперебування зловмисників. У прокуратурі Білоцерківського району команді «СтопКору» зізналися, що напередодні Нового року не згадали про повістки і на момент подання клопотання підозрювані справді не були поінформовані про те, що вони мають прибути до відділку.

Натомість пообіцяли за тиждень виправити цю помилку та направити клопотання про затримання підозрюваних до суду. Команда проекту триматиме цю справу на особистому контролі.

2 4

Коментарі