“СтопКор” дізнався, як у Марганці на Дніпропетровщині міськрада хоче протягнути рішення про продаж низки комунальних об’єктів міста

У Марганці на Дніпропетровщині міська рада включала до порядку денного сесії питання про приватизацію трьох комунальних підприємств у місті. Реалізувати об'єкти хочуть через попередній продаж за безцінь, без прозорого конкурсу або аукціону.

Про такі наміри політиків дізнались активісти місцевого осередку "Стоп корупції", які проаналізували порядок денний сесії Марганецької міської ради.

"23 листопада 2017 року відбудеться сесія Марганецької міської ради. В проекті черги денної наразі внесено 46 питань, з яких 24 – це земельні питання. Провівши аналіз проектів рішень, винесених на майбутню сесію, Марганецький осередок ГО "Стоп корупції" дійшов цікавих висновків. На розгляд сесії виносяться питання, які стосуються не тільки життєдіяльності міста, а й наповнення власних кишень деяких депутатів та посадовців.

У міській раді намагалась лобіювати прийняття рішення про дозвіл на продаж за безцінь трьох комунальних об’єктів особі, дуже наближеній до депутата Бондаренка О.О.  На той час був незрозумілий "вибрик" від ГОКівських депутатів – вони не підтримали те рішення. Тоді ми зазначали, що ми впевнені, що до наступної сесії Олена Анатоліївна з ними "попрацює" – (кого змусить Зільберман за посаду та заробітну платню, а кому, мабуть, нададуть або кіоски, або інші преференції) і вони "правильно" проголосують і дозволять таки Бондаренку ухопити ласий шматочок. Думку рабів ніхто не запитує. Адже саме так про них відгукується міський голова. Але, напевно, прийшлось "попрацювати" цілих п’ять місяців!

І ось нарешті на чергову сесію виноситься новий проект рішення – про приватизацію в 2018 році. І гасла у Олени Анатоліївни начебто вірні – для наповнення бюджету, але виникає дивний факт – деякі об’єкти будуть приватизовані шляхом викупу – за безцінь! Але ж законодавство задля прозорого продажу та наповнення бюджету передбачає лише продаж на конкурсі або аукціоні. І лише якщо був орендар приміщень, платив орендну плату, застрахував приміщення, використовував його лише за цільовим призначенням – та й ще вклав свої кошти для поліпшення приміщень – лише тоді він має право на викуп. Підкреслюємо – ПРАВО! А це вже територіальній громаді в особі міської ради вирішувати – може задля наповнення бюджету краще все ж таки продати на конкурсі або аукціоні.

Наведемо конкретні факти. Приміщення за адресою Базарна, 7 – колишня автостанція в районі залізничного вокзалу (цільове призначення приміщення – камери схову). Рішенням виконкому надано в оренду такій собі Бондаренко І.Д. (дружина депутата Бондаренка О.О.). Жодного дня приміщення не працювало, ніяких ремонтів та поліпшень за цей час не зроблено – але це дуже ласий шматок і тому виноситься на сесію на викуп за безцінь для Бондаренко І.Д.

Наступний об’єкт – приміщення за адресою Єдності, 27 (в будівлі колишнього "Промінвестбанку").

Рішенням виконкому (приміщення під склад – але це звичайні кабінети) надано в оренду такій собі Дорошенко Н.І. (наближена особа до пана Бондаренка О.О.). Жодного дня приміщення не працювало, ніяких ремонтів та поліпшень за цей час не зроблено, але виноситься на сесію на викуп за безцінь для Дорошенко Н.І.

Наступний об’єкт – приміщення за адресою Центральна, 49 (в будівлі гуртожитку).

З цим приміщенням взагалі цікава історія – спочатку на конкурсі на оренду приміщення, оскільки було двоє претендентів, виграв конкурс пан Бондаренко О.О. задля розширення партії "Батьківщина". Але доторгувався до тієї ціни, що вносити високу орендну плату не було ніякого бажання. І завдяки меру Жадько О.А. "протягнув" час, не підписуючи договір оренди, а згодом тишком-нишком рішенням виконкому це приміщення надали в оренду такій собі Дорошенко Н.І. (наближена особа до пана Бондаренко О.О.). Приміщення призначене для побутового обслуговування населення – але там весь час засідала партія "Батьківщина".

Далі – частина теплопостачальних мереж на території м. Марганця – 1008 м. Дуже цікава цифра – за наявною інформацією саме стільки не встигли вкрасти Жадько і компанія тепломережі, яка арештована на території Рудоремонтного заводу. З цим рішенням пов’язане ще одне рішення про земельну ділянку – але про це ми розповімо в наступній статті.

Все це, напевно, робиться паном Бондаренком О.О. задля того, щоб перепродати якомога дорожче ці об’єкти та розрахуватись з "Ощадбанком" – адже він взяв в "Ощадбанку"  кредит, умисно не розрахувався, але програв суд за позовом банку і повинен відшкодувати фінустанові 500 тисяч гривень!", – розповіли активісти марганецького осередку "Стоп корупції".

Коментарі