На Кіровоградщині власників земельних паїв залякують та через Апеляційний суд області змушують повторно укладати договори оренди наділів. Людям не залишають права вибору, а фактично перетворюють на кріпаків.

Рейдери діють у змові з суддями, які виносять вигідні для них рішення. Про це активістам "Стоп корупції" стало відомо від місцевих жителів. Представники проекту розібрались, як бізнесмени реалізовують схему захоплення землі.

  • Компанія-рейдер залякує пайовиків та фермерів з метою змусити їх повернути паї в оренду.
  • Рейдер так прописує договори, що перетворює пайовиків на кріпаків, які ніколи не матимуть альтернативи, навіть якщо умови співпраці з рейдером їх не влаштовують.
  • Компанія-рейдер звертається до суду з метою повернути пайовиків.
  • За хабар судді виносять рішення розірвати чинні договори оренди та поновити співпрацю с компанією-рейдером.
  • Рейдер отримує землю пайовиків, судді – гроші, а селян позбавляють альтернативи та права розпоряджатися паями!", – розповіли деталі активісти "Стоп корупції".

Наразі активісти "Стоп корупції" слідкують за розглядом справ пайовиків у Апеляційному суді Кіровоградщини.

"Ми забезпечуємо присутність активістів та журналістів "Стоп корупції" під час судових засідань, готуємо звернення до МВС, ГПУ, народних депутатів з вимогою розібратися в ситуації, яка склалась на Кіровоградщині", – додали представники "Стоп корупції".

Активісти уже передали колективне звернення через масштабне рейдерство до Апеляційного суду Кіровоградщини та Вищої ради правосуддя у Києві.

 

Коментарі